Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány nap munka után jár segély?

Hány nap munka után jár segély?

Figyelt kérdés
4 órás vagyok, ez az első munkahelyem. Jelenleg már 6 hónapja dolgozom. Ha megszűnik a munkahelyem, akkor kapok majd segélyt, vagy ennél is "félnek" számít?
2011. márc. 8. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
A hat hónap bizony csak háromnak számít! Mit vártál, gondolj bele!
2011. márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó, megkérdeztem bocs! Hány nap kell akkor 200 vagy 300?
2011. márc. 8. 12:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ma kaptam meg a határozatot.az önkormányzattól.Szoc.segélyhez úgy van írva, hogy 30 nap munka viszonyt kell igazolni.Álláskereső járulékhoz 200 nap.
2011. márc. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor 200 nap, köszi szépen, akkor ha fél is benne vagyok! Nem mintha munkanélküli szeretnék lenni :D
2011. márc. 8. 12:56
 5/8 A kérdező kommentje:
És mennyi az összeg a két segélynél?
2011. márc. 8. 12:56
 6/8 anonim ***** válasza:
A munkanélkülinél az óra nem számít ebben az esetben, tehát ugyanannyi nap munkaviszony kell 8,6 és 4 órára is. A járadék összege viszont nagyon alacsony lesz, hiszen a 4 órás munkabér lesz az alapja.
2011. márc. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési ellátásnál nem számít, hogy hány órás foglalkoztatásban voltál. A 4 órás ugyanúgy hat hónap, mintha 8 órásban lettél volna.

Az álláskeresési járadékohoz a megelőző 4 évben 365 munkaviszonyos nap kell; az áll.ker segélyhez 200.

A hat hónap csak 180 nap, arra nem adnak semmit.

Ha lesz 200 napod, akkor áll.ker segélyt kaphatsz 90 napig, az össszege havi 31200, napi 1040 forint.

BPJt akkor kaphatsz, (ha szociális és vagyoni helyzeted alapján jogosult vagy rá), ha lejárt az álláskeresési ellátásod, vagy nem kaptál áll.ker.ellátást, de legalább 1 éve regisztrált álláskereső vagy. 2011 december 31 után kell hozzá az előző évben legalább 30 munkaviszonyos nap (ez is lehet részmunkaidős)

2011. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. márc. 9. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!