Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy van ez törvény szerint?

Hogy van ez törvény szerint?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy fel szeretnék mondani a munkahelyemen de a munkáltató azt mondja hogy dolgozzam le az 1 hónap felmondási időt. Mi történik ha nem dolgozom le mit tudnak nekem keresztbe tenni?
2011. jún. 11. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A törvény előírja,hogy a próbaidő letelte után ha a dolgozó ki akar lépni a munkahelyéről a cég kérhet 1 hónap felmondási időt.Vagyis a felmondás dátumától kezdve még 1 hónapot dolgozni kell,ha ha cég nem tekint el tőle.

Amennyiben nem teszel eleget a szerződésnek,a cég akár pénzbírsággal,akár biróssággal is élhet.( megkárosítod őket a munka terén) De ez még nem minden.Bár már nincs munkakönyv,de referencialevél van.Oda is bármikor bele írhatják,hogy leléptél a kötelezettséged elől,és nem tartanak megbízhatónak.A közeljövőben nem lesz egy cég sem aki szívesen fog alkalmazni téged..

2011. jún. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ.csak ezt akartam tudni.
2011. jún. 11. 18:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is így jártam. Mondtam is a kollégámnak, hogy milyen érdekes, hogy ennyire megbíznak az emberben, hogy nem csinál a felmondási idő alatt valami szabotázs akcióval sok milliós kárt. Másnap szóltak, hogy mégsem ragaszkodnak az egy hónaphoz - adjam le most a ruháimat és a kulcsokat:)
2011. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!