Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A vámosok megbüntették öket,...

A vámosok megbüntették öket, mert 2 üveg vodka volt megbontva és a fizetésemet addig nem akarják ideadni, amig meg nem kapták mennyire büntetik öket! Rá 2hét mulva felmondtam, mert állandóan csak kötekedett velem a tulaj. Jogosan tartja addig vissza?

Figyelt kérdés
Pultos voltam egy kocsmában.
2011. márc. 11. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Hivatalosan rajtd a tulaj semmit nem követelhet, a pénzedet ki kell, hogy fizesse.

Egyébként meg én személyszerint úgy jártam, hogy amint aláírtam a papírokat, meg hogy átvettem a fizetésemet -amit leszámolt elém az asztalra- , fogta magát és zsebrevágta. Miután kicsit nagyobb és hm egyébként se egy szentéletű ember, így jártam...

2011. márc. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Annyi a baj,hogy benne van a szerzödésben,h szakhatóság által ha büntetik öket akkor ki kell fizetnem.És jegyzökönyvet sem irtam alá,m akkor már végeztem a melóval.
2011. márc. 11. 22:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy ha a szakhatóság bünteti az üzletet,akkor az alkalmazottnak kell fizetni?milyen hülyeség ez?Hol van az üzletvezető,aki felel az üzletben a rendért és a fegyelemért?Neki lenne a kötelessége mindent ellenőrzés alatt tartani.Ha nincs megelégedve az alkalmazott munkájával,mert hanyagsága miatt feltételezhető,hogy egy esetleges ellenőrzéskor pénzbirság lesz,akkor küldje el.De ezért a béredet nincs joga levonni.Irány a munkaügyi biróság,megfogják őket ba@ni.
2011. márc. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel pultosként dolgoztál,feltételezhető,hogy van közöd ahhoz,hogy 2 üveg vodka volt felbontva.Ha nem te bontottad fel,jelezned kellett volna a tulajnak,hogy hogyan találtad a pultot.Neked is van standolási felelősséged,nem?Az pedig,hogy ha neked felróható okok miatt büntették meg a tulajt,egyértelmű,hogy a felelősség egy része is a tiéd.Hogy mennyi,azt egy munkajogász megmondja.
2011. márc. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mint emlitettem,ezért van az üzletvezető.Ha a tulajdonos nem ér rá ilyenekkel foglalkozni,alkalmazni szoktak üzletvezetőt akinek az ellenőrzés végzése a feladata,többekközt.
2011. márc. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jogilag persze, hogy visszatarthatják a fizetésedet. Hiszen azt a 2 üveget úgy vették, hogy te bontottad meg, olyan mintha megvetted volna.
2011. márc. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jogilag az üzletvezető felel mindenért, veled semmit nem fizettethetnek ki. Az alkalmazottra nem terhelheti rá a büntetést, max polgári peres úton beperelheti. Ennyi erővel bármit ráfoghatnának az alkalmazottra és vele fizettethetnék ki - munkajogász mondta. A Jogpont irodában neked is elmondják -ingyenesen.
2011. márc. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez igy van.

Az üzletvezető felelőssége ami az üzletben történik,mint emlitettem kétszer is.És az is igaz,hogy ilyen alapon bármit rálehetne fogni a pultosra,és igy nem kellene soha fizetést adni.Nem is rossz üzlet.

2011. márc. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!