Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megbüntettek, mert nem vásárol...

Megbüntettek, mert nem vásároltam parkolójegyet! Mi történik ha nem fizetem be?

Figyelt kérdés
Nem volt egyértelmű a táblázás, ezért nem vettem jegyet!
2009. dec. 18. 20:21
 1/7 anonim válasza:
behajtják
2009. dec. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet rá részletfizetést kérni?
2009. dec. 18. 20:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ez baromi érdekes. Pesten most volt egy bírósági ítélet, mert a parkoló cég a fényképek alapján nem tudta bebizonyítani, hogy tényleg ott volt-e a parkolócédula, vagy sem. És bizony volt olyan, hogy ott volt és úgy fényképeztek, hogy ne látszódjon.

De vannak olyan esetek, mikor kamerával veszik fel az autót és körbekamerázzák. Nos, ilyen esetben nem mernék kockáztatni.

Én befizetném, mert amíg harcolsz az igazadért, a 800-1000 ft , még 8000-9000is felmehet.

2009. dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja és jártam így és két részletben engedték befizetni.
2009. dec. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha szerncséd van, akkor semmi, mert ilyen kis összegekkel nem foglalkozik a bíróság. Amúgy is macerás a bizonyítás, hiszen a fényképezőgép, amivel fényképeznek nem számít hiteles bizonyítéknak. Kis vacak gépeket használnak, amiken az órát és dátumot egy mozdulattal el lehet állítani, szóval nehézkes a bizonyítás.

De ha idegeskedő típus vagy, akkor inkább fizesd be a bírságot, mert 1-2ezer Ft nem éri meg, hogy felmenjen a vérnyomásod, ha meglátod a postást.

2009. dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5600 Ft a büntetés!
2009. dec. 19. 12:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább fizesd be, ha valóban nem volt parkolójegyed, mert lehet, hogy a te esetedet jól dokumentálták. Ha nem fizeted be, akkor az 5600 elindul felfelé, ha 30 napon túl fizeted be, és ha azután sem, akkor elkezd ketyegni a kamat (akár évekig is, anélkül, hogy szólnának), míg végül 100ezresre is hízhat, és csak akkor kezdik el behajtani...
2009. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!