Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy így...

Mi az oka annak, hogy így csomagolják az ételeket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy ha jól tudom régebben egy csomag cukorka 10dkg volt, most ezen kívül van 7,5, 8, 9 dekás csomag, vagy pl. a minap vettem egy csomag szalámit ami 7dkg volt. Vagy a tejföl pl. 175g.

Van ennek valami gyakorlati oka, vagy ez is csak egy a sok értelmetlen dolog közül?


2011. márc. 19. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, arányosan drágábban el lehet adni.
2011. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így nem kell árat emelni. Egy 7dkg-os szalámi ugyanúgy 200Ft mondjuk mint korábban a 10dkg-s, így látszólag nem változott az ára. gyakorlatilag meg 30% áremelés. Úgy hívják: marketing.
2011. márc. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Úgy hívják: marketing."


Nem. Ezt úgy hívják: burkolt áremelés.

Nem értelmetlen. Ez a vevők megvezetése.

Pl. a danone joghurt töltőtömege több lépcsőben csökkent ilyenre. Így az ára nem változik, a vevőknek ez sokszor nem is tűnik fel.


Sok dobozoknál az alját emelik (horpasztják be) így a polcon ugyanakkorának tűnik.

2011. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát, cseles...

A Danone-ról tudtam, hogy ezt csinálták, a többit ennyire nem veszem rendszeresen, csak olyan furcsa volt, hogy kinéztem magamnak egy csomag szalámit, megfordítom: 7dkg

Oo

Ezek szerint nem alapból lehetett 7dkg, csak "elfogyott" időközben?

2011. márc. 20. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!