Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen ételeket ajánlanátok...

Milyen ételeket ajánlanátok ezekre a problémákra?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi akinek szorulása van mellékelve aranyérrel, aki puffad és akinek nagyon fenn van a gyomorsava, hogy milyen ételeket egyek,vagy mit csináljak hogy egy kicsit csillapodjanak ezek a terhességi tünetek. Elég rosszul viselem, mert nekem ezek így együtt megvannak, sőt akad olyan eset hogy hányok is, nem mindennap, de előfordul. Most 16 hetes vagyok, van már egy 19 hónapos kislányom, (akivel észre sem vettem, hogy terhes vagyok, most úgy néz ki kisfiú lesz)és szegénnyel alig tudok néha úgy igazán játszani foglalkozni, mert olyan rosszul érzem magam. Valakinek valami ötlet, megoldás ezekre?
2011. nov. 1. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Székrekedésre joghurtba rakj egy evőkanál búzakorpát, kislányom is csak így tud rendesen kakilni.

Gyomorsavra többször egyél keveset, esetleg rennie.

2011. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szekrekedesre:

- sok-sok viz, de tenyleg sok, amennyit csak inni birsz egesz nap szepen elosztva

- altalanossagban egesz nap keves finomitott szenhidrat, peksutik kizarasa, vagy minimalisra csokkentese, kenyerbol, tesztabol is csak a szukseges, de nem sorozatosan tobbszor ezekkel jol lakni.

- hus mehet boven

- annyi zoldseg, amennyit csak bele birsz csempeszni a kajaba

- rostos gyumolcs, de lehetoleg olyan, ami kaloria szempontbol is jo, mert az a jo, ha sokat eszel belole. Peldaul alma ilyenkor tokeletes. Egyszerre 2-3 darab is mehet, meg jobb, ha lereszeled es ugy eszed. Mondjuk akar az uzsonnat is kivalthatod csak ezzel.

- kakaot, csokit keruld, amennyire tudod

- reggelire valamilyen edesebb, meleg folyadekkal indits, a tejeskave nagyon szuper, de a tea is jo

- szinten jo dolog a zabkasa, edesitheted mezzel, vagy izesitheted lekvarral, erre igyal 1-2 pohar vizet mindenkeppen.

- fontos tudni, hogy a rostok csak akkor dolgoznak, ha iszol is eleget

- probalkozhatsz taplalekkiegeszitokkel, lehet kapni kulonbozo rosttablettakat, porokat. Ezekben semmi rossz nincs, kismamakent is lehet hasznalni.


En is az elso terhessegem alatt lettem szekrekedeses, azota is oda kell erre figyelnem.

A kenyer csokkentesre es zoldseg novelesre egy jo pelda a reggeli.

Normal esetben 2 zsemle volt a reggelim valamennyi felvagottal, esetleg idenyzoldseggel. A jo reggelim viszont ugy nez ki, hogy 1 zsemlet 2-3 reszre vagok vizszintesen, kulon-kulon kenem meg vajjal, arra pakolok nem keves felvagottat, kenomajast, stb, ala salata, tetejere pedig halmozva minden szeletnek annyi fajta zoldseg, amennyi csak van otthon. Ez altalaban 2-3-4 fajta (paradicsom, uborka, retek, paprika).


A gyomoregeshez nem tudok hozzaszolni, nekem is durva volt, de semmi sem segitett. Neha jobb volt, neha rosszabb, az utolso par het volt a legszornyubb.

2011. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!