Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adás-vételi, de hogyan, mi...

Offthewall kérdése:

Adás-vételi, de hogyan, mi haszna!?

Figyelt kérdés
16 vagyok, és 1 50 ezer forint értékű cumót szeretnék eladni 1 idegennek, netes hirdetésemre akadt rá. (mellesleg ps3 játékkonzol) azt mondja 2 részletben venné meg, de írunk róla papírt. Ez gondolom 1 adás-vételi. De mik az ide vonatkozó szabályok, ha ESETLEG nem tartaná be és pl. odaadom 1. részlethez a gépet, a 2. részletet pedig nem fizeti ki, akkor mit teszek, feljelentem? és fognak vele érdemben foglalkozni?(ez Magyarország, szal' nem hiszem) Ill. 1 ide vonatkozó szerződésnek hogy kéne kinéznie? köszönöm szépen. Ti vagytok a legjobbak :DD
2011. márc. 20. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Köthettek adásvételit úgy, hogy az első részletet átvételkor, a másodikat x időpontban fizeti.

De nem ajánlom.

Ha nem fizet, mehetsz a bíróságra, fizetési meghagyás, stb.

Jó idő eltelik, mire megkapod a pénzed maradékát, ha egyáltalán megkapod.

Az a legtisztább, ha kifizeti egyben az egészet. Főleg, ha ismeretlennek adod el.

2011. márc. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is 1 ilyen forgatókönyvtől félek.
2011. márc. 20. 18:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak egy összegbe menj bele.Ahogy fizeti,már viheti is.
2011. márc. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!