Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek szükség van még...

Szerintetek szükség van még további plázákra, bevásárlóközpontokra Budapesten? Mennyi lenne az ideális gazdaságilag?

Figyelt kérdés
Már így is van kb. 20-21 pláza, minden évben további 2-3 plázát terveznek ebből valamikor lesz is valami. Az emberek pénze véges. Ne értsetek félre nem vagyok pláza ellenes, hisz munkahelyeket teremtenek, adóznak és jól el lehet időzni az ilyen helyeken de ami sok az sok..
2011. márc. 28. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Plázák helyett másra is fordíthatnák azt a temérdek pénzt, ami sokkal fontosabb.Sok szép pláza, a kórházak meg például mennek tönkre.Szép...
2011. márc. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem működik egy pláza, akkor szépen tönkremegy, aztán majd lehet másra használni az épületet, vagy mást építeni helyette. Azt nem tudom mennyi lenne ideális, de az tény, hogy a mostaniak nagyon nem akarnak tönkremenni, szóval valószínűleg az embereknek van igénye és pénze ezeken a helyeken vásárolni. Akkor meg minek a hiszti, hogy sok pláza van? Nem kell oda menni vásárolni, én se megyek.


Másodiknak: A kórházzal összevetés pedig az "etiópok meg éheznek" kategória. Csak annyit, hogy magántőkéből épülnek a plázák, ezek profitorientált vállalkozások, hogy jön az ide, hogy az állam mennyi kórházat tart fenn? Vagy magánkórházakat szeretnél?

2011. márc. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

első:


Te azt hiszed, hogy a plázákat kormánypénzen építik? Azok magánvállalkozások!

2011. márc. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért van egy pár, amelyik kong az ürességtől, így szerintem már most túl sok van...Szerintem már mindenki közelében van legalább egy kisebb vagy nagyobb pláza, nem kellene már igazán több...

Szerintem mondjuk azért vannak meg a plázás boltok, mert ugye az olcsóbb márkák több darab ruhát el tudnak adni egy nap, így vmennyi pénz befolyik, a drágábbak meg, ha egy terméket is adnak el naponta, akkor is megélnek, mert akkora hasznuk van rajta. Meg az is lehet, hogy pl 10 H&M-ből csak pl 8 nyereséges, de azért azt a másik kettőt sem szüntetik meg, mert reménykednek, meg hát reklámnak jó...

2011. márc. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze magánvállalkozások, csak érdemes megnézni, pl. a földterületeket, telkeket, honnan és mennyiért vették meg.
2012. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az meg korrupció, megint nem épülne belőlük kórház...
2012. okt. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!