Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen kedvező megtakarítási...

Milyen kedvező megtakarítási lehetőség létezik gyereknek?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves lesz. Szeretnék havonta pár ezer (5-10) Forintot félretenni Neki, hogy 18 éves korára legyen egy kis pénze. Tudnátok segíteni, hogy hová érdemes? Valamilyen bankszámla vagy életbiztosítás a legkedvezőbb? Jó lenne ha kamatozna is.
2011. márc. 29. 00:47
1 2 3 4
 11/34 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Konkrét célok nélkül én sem tudom melyiket ajánlanám, de 3 lehetőséget gondolok, az 5-10e Ft közötti tartományban /Union,Aegon,Signal/ 1-1 terméke

www.mpk.hu

2011. ápr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim válasza:
A fiam babakötvényét átvittem az OTP-hez. Most így ahogy írtátok felmerült a kérdés, miért jártunk volna ha hagyjuk az államkincstárnál? Nagy hibát követtem el? Minden hónapban fizetek be rá.
2011. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Krisztián! Köszönöm.

Utolsó hozzászóló! Vmelyik fórumon olvastam,hogy nem éri meg hozzátenni és 18 éves koráig semmiképpen sem lehet hozzányúlni.De nézz Te is utána!

2011. ápr. 6. 22:27
 14/34 A kérdező kommentje:
Ja,és továbbítsd...biztosan mást is érdekel!:-)
2011. ápr. 6. 22:29
 15/34 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Egyáltalán nem hiba, tehát jobb mint a semmi. De egyrészt egyáltalán nem rugalmas /csak és kizárólag 18 éves korában veheti fel a gyerek, se több se kevesebb/, illetve ha valaki számlát nyit és arra gyűjt kevesebb nyereség lesz rajta, mintha valaki a MÁK-nál hagyná a pénzt és emellett más megtakaritási formát választ.


A biztosító termékek kiegészítéshez:

Signal: Jövőterv

Union: Etalon

Aegon: életpálya, vagy ha belefér platinum-t kell keresni

2011. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)Utánanézek a biztosítoknak.
2011. ápr. 7. 09:34
 17/34 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ha bármi kérdés lenne ezekkel kapcsolatban, nyugodtan kérdezz.
2011. ápr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

„Aegon: életpálya, vagy ha belefér platinum-t kell keresni”


inkább platinát:)


Kérdező!


nem tudom, hogy mennyire vagy vele tisztában, de a pénzügyi rendszer ma vészjóslóbb állapotban van, mint 2008-ban...


Tiszteletre méltó, hogy takarékoskodni akarsz, de a helyedben én nem bíznék efféle intézményekben/szakértőkben…


Ezek a bankok ma ugyanúgy csődben vannak mint 2008-ban, mindössze a bankóprés tartja bennük a lelket.


A monetáris bázis 2008-ban felrobbant, az árupiaci szekcióban már elszabadultak az árak, a következő fokozat a mindennapi életben érzékelhető árinfláció lesz és onnantól kezdve kifejezetten izgi lesz a történet…


Belinkelek neked 2 honlapot


[link]


[link]


2002-től az arany 460, az ezüst pedig 800%-os árfolyamnyereséget könyvelt el. És ez mindössze a szerény kezdet. A jelenlegi pénzügyi rendszer csődbement. Nem tudják újra eljátszani az 1980-as kamatemelést/nemesfém dömpinget.


A fiat money rendszer a Bretton Wood-i aranydeviza rendszer 1971-es vége óta 40 évet élt meg.


És mit csináltak az utóbbi 40 évben?


Ezt:

[link]



1971-ben 1 uncia arany 35 USD volt, ma 1460


1971-ben 1 uncia ezüst 1,55 USD volt, ma 40


és ezek manipulált, nyomott árak, a TBTF bankok jegybanki segítséggel hatalmas tételben fedezet nélküli papírral (naked shorting) shortolják a nemesfémeket.


Hogy miért?


Azért mert a nemesfém a valódi pénz…


Ez a rendszer árupénz, arany és ezüst alapon jött létre.


Még ma is ennek köszönheti a (maradék) vásárlóerejét.


Arany, ezüst = pénz


Törvényes fizetőeszköz = pénzhelyettes


Aranyat, ezüstöt nem lehet nyomtatni


Papírpénzt lehet


Ez ennyire egyszerű…


1946-ban 1 forint 0,0757575 gramm arany volt, ma 0,0757575 gramm arany 700 forint.


Az arany a kemény manipuláció ellenére minden bankbetétet megvert.

2011. ápr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Még két kép:


[link]


[link]


egy 1880-ban vert 8 forintos érme (osztrák-magyar forint)


ma pusztán az aranytartalma alapján 55 ezer forintot ér...


no innen indult a történet...


[link]

2011. ápr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
->Union Etalon-> Arany alap, ennyi, ezt már én is javasoltam,csak befektetésre nem tértem ki.:D
2011. ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!