Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszakapom-e a rátot?

Visszakapom-e a rátot?

Figyelt kérdés
Egy évig voltam sajnos munkanélküli, de tavaly novembertől mostanáig tudtam dolgozni. Most viszont bezárták a munkahelyemet. Visszakapom így a rátot? TB felé jelentenem kell valamit, illetve a munkaügyre megint be kellm enni ugye? Köszönöm előre is!
2011. ápr. 1. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A munkaügyibe mindenképp be kell menned, hogy regisztráltasd magad.

Ha esetleg összejött a 200 napod, akkor áll.ker.segélyt kaphatsz 3 hónapig, azután RÁTot.

Ha nincs 200 napod, de a megelőző 2 évben legalább 1 évig álláskereső voltál (ami gondolom fennáll, mert RÁTot kaptál), akkor rögtön kaphatsz RÁTot (ill.most már BPJt), ha továbbra is megfelelsz a többi feltételnek.

Akár az áll.ker.segélyt, akár a BPJt kapod, nem kell semmit sem jelentened az APEH felé a TBd miatt.

Ha közben a szociális és vagyoni helyzeted úgy alakult, hogy nem vagy jogosult a BPJre (és áll.ker.segélyt sem kapsz), akkor a munkaviszonyod megszűnése utáni 45 napig még passzív jogon jogosult vagy az eü. ellátásokra, a 46. naptól kell fizetned magad után (az APEHhoz kell bejelentkezni)

2011. ápr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon korrekt válasz. Megkérdezhetem mi az a Bpj?
2011. ápr. 1. 16:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Bérpótló juttatás.
2011. ápr. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
akkor is így van ha én mondok fel?
2011. ápr. 4. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!