Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Édesanyámmal lakom 1 lakásban...

Édesanyámmal lakom 1 lakásban fele-fele arányban tulajdonosok vagyunk, azonban NAGYON rossz a kapcsolatunk!?

Figyelt kérdés

Mindent elzár előlem még a legalapvető dolgokat is.

A lakásban csak akkor tartózkodhatom ha ő is itthon van és akkor is figyeli minden mozdulatom - hogy miért? hát azért mert téveszméi vannak beképzel dolgokat és nekem minden nap el kell viselnem a vádaskodását az ordibálását.

Ma azzal fenyegetett hogy ha holnap elmegyek itthonról be sem enged jöhetek rendőrrel akkor se pedig a fél lakás az enyém.

Mit tegyek ebben az esetben?


2011. ápr. 5. 22:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Mondott olyat is hogy majd aláhamisítja a nevem az eladási szerződésen és majd csak a pénzt kapom meg ha megkapom. "


Ezt úgy hívják, hogy közokirathamisítás és BÖRTÖN jár érte. Természetesen a szerződés azonnal érvényét is veszti, amint kiderül a hamisítás ténye és visszaáll az eredeti állapot.


Azt viszont nem értem, hogy "csak úgy megtudtad" a dolgot. Biztos vagy te egyáltalán ebben az egészben? Te NEM kaphattál ajándékba semmit anélkül, hogy te is aláírtad volna az ajándékozási szerződést...

Vagyis ha nincs ilyen szerződés akkor neked nincs is tulajdonjogod...

2011. ápr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja, és a földhivatalba - mint tulajdonosnak - kérésre kiadják, hogy a tulajdonodon van-e bejegyzett haszonélvezet. De ha van akkor anyukád bármikor kitehetne téged, mert a haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál.
2011. ápr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Azért nem tudtam róla mert amikor az ajándékozás történt én kiskorú voltam és csak akkor tudtam meg amikor új személyit készítettem huszonévesen.

Azt tudom hogy erősebb a haszonélvezet azonban azt nem tudom hogy van-e rajta.

2011. ápr. 7. 21:21
 14/19 anonim ***** válasza:

Így már más.


A haszonélvezet mint már mondtam könnyedén kideríthető. Bemész a helyi földhivatalba és mivel tulajdonos vagy az illeték megfizetése után megkapod a tulajdoni lap másolatát, amin szerepel a haszonélvezet - ha van.

2011. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod.
2011. ápr. 8. 22:23
 16/19 anonim válasza:

A haszonélvezet csak abban erős, hogy beleegyezése nélkül nem adhatod el, nem vehetsz fel rá jelzálog hitelt. Arra nem jogosítja fel, hogy kitegyen téged.

A szellemi állapotát tekintve, nem ő dönti el, hogy normális, vagy sem. Beszélj a körzeti orvossal illetve a területi szociális gondozót is megkeresheted tanácsért.

Zárcser: Feltöröd a zárat, cserélni kell. Mivel tulajdonos vagy megteheted, pláne, ha nem enged be, még a rendőrség is segít. Szomszédokkal is beszélhetsz, kérhetsz segítséget, ha olyan a viszonyotok.

2011. ápr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

utolsó:


"A haszonélvezet csak abban erős, hogy beleegyezése nélkül nem adhatod el, nem vehetsz fel rá jelzálog hitelt. Arra nem jogosítja fel, hogy kitegyen téged."


A haszonélvezet ERŐSEBB A TULAJDONJOGNÁL, minden szempontból.

Akinek haszonélvezete van egy ingatlanon az akár a TULAJDONOST IS elzavarhatja a francba és megtilthatja neki, hogy belépjen a saját tulajdonába.

2011. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Az előzményekből számomra az derült ki, hogy az ingatlan felét elajándékozta a gyermekének. Arra nincs élvezeti joga, tehát nem teheti ki fizikailag a lakásból.


A felújítással kapcsolatban:

"A haszonélvezettel együtt felelősség is jár, hiszen a haszonélvezőt terheli minden előre tervezhető költség, mint például a festés, karbantartás és a közterhek megfizetése. A tulajdonos számára biztosítani kell az ingatlan láthatóságát, rendszeres ellenőrizhetőségét. A haszonélvező köteles a haszonélvezet időtartama alatt felmerülő karbantartási terheket magára vállalnia, de nem köteles a rendeltetésszerű használat során keletkezett értékcsökkenés megtérítésére. A haszonélvező számára ajánlott üvegkár, vízkár és tűzkár esetére biztosítást kötni, hiszen ezen eseményeknél felmerülhet az egyéni felelőssége."(Wikipédia)

2011. ápr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ami a nagy kérdés még, hogy az ajándékozás idejében beszámítható volt-e anyuci. Máris kétélűvé válik így az orvoshoz szaladgálás és beszámíthatóságának felülvizsgálata. Mindennek ellenére meg kell ezt lépni. Legjobb forgatókönyv, ha az ajándékozást még ép elmeállapotban követte el, aztán gajdult meg. Csak hát ezt bizonyítani..
2012. dec. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!