Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Végrendelet vagy eltartási...

Végrendelet vagy eltartási szerződés?

Figyelt kérdés
Melyik az erősebb? Ha volt végrendelete az elhunytnak akkor az eltartási szerződés (nem színleltre gondolok hanem valósra) ér valamit?
2011. ápr. 6. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen szempontból az eltzartási szerződés az erősebb, hiszen csak arról végrendelkezhet ami az övé. és az eltartási szerződéssel a lakás már nem lesz az övé.
2011. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a végrendelet volt hamarabb időben.
2011. ápr. 6. 17:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy végrendelet nem örök időkre érvényes. azzal, hogy az eltartási szerződést aláírta, visszavonta a végrendeletet.
2011. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választokat!
2011. ápr. 6. 17:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Tök mindegy melyik volt előbb a kettő nem zárja ki egymást, a végrendeletet megsemmisítheti az írója, és az eltartási szerződést is fel lehet bontani bármikor, elfogadható indokkal mindkét részről. Olyan nincs hogy ha már aláírta az eltartásit akkor onnantól már nem az övé a lakás. Nagyon is az övé és rendelkezhet vele. De ha indokolatlanul bontja fel a szerződést az eltartott, akkor annak könnyen lehet bánatpénz a vége, amit nem biztos hogy ki tud fizetni.

Az eltartási szerződés erősebb, mint a végrendelet mert a végrendeletet simát meg lehet támadni és kiszámíthatatlan a tárgyalás vége.

Az eltartási szerződés a vérrokonságnál is erősebb.

Mi is így szereztük a lakást, szomszédom apját meg - aki normálisan tartotta a vénasszonyt - a halála előtt nem sokkal rúgta ki az öregasszony, mert mégis kibékült a lányával, aztán évekig ment a pereskedés a kártérítés miatt, mert a pasi felújíttatta a lakást a saját pénzén.

De hogy jót is írjak: drága barátném húga is gondozott valakit akire tojtak a gyerekei, aztám mikor a mami meghalt előbújtak és rohantak a bíroságra "jogos" jussukért. Ott meg a bíró jól helyrerakta őket. Semmit nem tudtak anyjuk utolsó éveiről egy rakás tanú volt hogy sose jártak nála és a néni folyton panaszkodott emiatt.

A lakás a barátnőm húgáé lett.

Csak arra vigyázz minden lényeges dolog frankón, jól és érthetően meg legyen fogalmazva hogy ne lehessen belekötni ja és formailag is helyes legyen. Nem árt jegyzővel megnézetni a szerződést mert az ügyvédek némelyike sík hülye.

Közjegyzős riportban olvastam, hogy néha előfordul, hogy mentőt kell hívni az örökösökhöz, mert rosszul lesznek az idegtől, mikor közlik velük a tényt: azért ugrik az örökség, mert a végrendelet formai hibás, a töketlen ügyvéd nem számozta be az első oldalt és formailag nem felel meg a szabványos előírásoknak.

Ez nem semmi nagyon oda kell figyelni ilyen papíroknál kimondottan olyan ügyvédet keresnék aki kimondottan erre vagy ilyesmire specializálta magát. Tehát nem egy ingatlanos vagy válóperes ügyvédet keresnék.

2011. ápr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Eszméletlen sok barom ügyvéd van, aki tyúkért vette a diplomáját, még én is többet tudnék náluk. Meleg szeretettel ajánlom én is a közjegyzőket.
2011. ápr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
elég szomorú hogy emberek egy perc alatt ki tudják semmizni a gyereküket azzal hogy eltartásit kötnek idegenekkel:)és sajnos ez az erősebb...
2011. jún. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!