Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önkormányzati lakás bérleti...

Önkormányzati lakás bérleti joga eladó?

Figyelt kérdés
Láttam már pár ilyen hirdetést, csak nem látom, ez kinek és miért üzlet, hogy kifizet x millió forintot (amennyiért már szinte megvehetné a lakást), hogy aztán bérelhesse. Biztos olcsóbb így a bérleti díj, de én akkor sem értem, ez miért jó? Annyira nem tűnik jó üzletnek.
2011. ápr. 9. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Ilyenről még nem hallottam,hogy ha kifizetsz X milliót akkor még mindig csak bérlő maradnál.
2011. ápr. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Pedig létezik ilyen. Az önkormányzati lakások bérleti díja alacsony. Az egyik kollégám 12 ezer forintot fizetett havonta egy olyan lakásér, amit egyébként kb. 80 ezerért bérelhetne. Épp most adta vissza az önkormányzatnak (sok év után), amiért neki több mint 10 millió forint jár.
2011. ápr. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez benne az üzlet, hogy ki nagyon nem tesz onnan senki, addig maradsz, amíg akarsz és a havi tizenezres bérleti díj olyan kevés, hogy mellette még tudsz félre is tenni. Ha meg sikerült egy pár milliót félretenned, akkor szépen eladod a bérleti jogot szintén jó pár milláért és már össze is jött a pénzed egy saját lakásra.


A vevőnek a nagyon alacsony bérleti díj a jó és annak a lehetősége, hogy ő is tovább tudja majd értékesíteni a bérleti jogot.


Az eladónak meg persze az, hogy egy olyan lakás után vehet fel több milliót, ami még csak nem is volt az övé.

2011. ápr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Én ezt pont forditva tapasztaltam a köreimben.Egy önkormányzati lakásnak a lakbére sokkal magasabb mint egy öröklakásnak a közösköltsége.Egy ismerősöm önk.lakásban lakik 35-37 nm-er kb. a lakás, fizet érte havi 17.000FT lakbért.Az enyém öröklakás 30 nm-er és a közösköltségem 8350Ft/hó.
2011. ápr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
lakbér meg közös költség az két különböző dolog, nem?
2011. jún. 13. 20:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy különböző. Hülyeség is összevetni a kettőt.
2011. jún. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

És egyébként ez jogilag hogy néz ki?

Nem dönthet úgy az önkormányzat, hogy visszaveszi a lakást és elúszik az x millió forint, amit a vevő kifizet érte?

2011. jún. 26. 20:46
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Vissza VESZI. Tehát nem úszik el a pénz, hanem kifizetik.
2011. jún. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Bocs az értetlenkedésért, csak nem értem.

Ha önkormányzati lakás, akkor önkormányzati tulajdonban van, nem?

És kiadja vkinek bérbe, aki valamilyen okból jogosult rá. (köztisztviselő?)

Vagyis ő nem fizet érte, csak bérleti díjat. És ő adja el magát a bérleti jogot vki másnak, amiért x millió ft-ot kér. De közben a lakás az önkormányzati tulajdon marad.

Ennek így nyilván nincs értelme, de akkor hogy is van ez?:)

2011. júl. 3. 13:35
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Hasonlat: a foci klub leszerződik a focistával, majd milliókért adja el a játékost egy másik klubnak. A focista nem rabszolga - nem a klub tulajdona, csak a játék joga eladó, így a klubja pénzt kap érte.

Lakásnál hasonló történik.

Így érthető?

2011. júl. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!