Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelentenek ezek: eladó...

Mit jelentenek ezek: eladó bérlakás, önkormányzati lakás bérleti joga átadó?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnék venni, a legtöbb 3-5 milliós lakásnál ki van írva hogy bérlakás vagy önkormányzati lakás bérleti joga eladó, sajnos nem vagyok biztos abban, hogy ezek mit is jelentenek, ezért kérem a segítségeteket!(legjobban annak örülnék, ha a leghétköznapibb nyelven írná le nekem valaki)Előre is köszönöm!
2009. okt. 13. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad ilyenbe belemenni. Az önkormányzat tulajonában van az ingatlan, neki van szerződése a bérlővel, az esetek legnagyobb részében kizárólagosan a bérlő lakhat ott (és persze a családja), a bérlőnek nincs joga átadni a bérleti jogot, ezt csak az önkormányzat teheti meg, ő köthet veled új szerződést és mondhatja fel a régit az előző bérlővel. Szóval ez csalás, ha kiderül, akkor jobb esetben jóhiszemű lakásfoglalónak minősülsz, rosszabb esetben kitehetnek a lakásból és futhatsz a pénzed után is. Remélem, tudtam segíteni!
2009. okt. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőhöz:a bérleti jog megvásárlása nem azonos a lakás tulajdonjogával.Tehát,ha a bérleti jogot veszed meg,akkor az a lakás soha nem lesz a te tulajdonod.Az előző jól írta.
2009. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az önkormányzat beleegyezésével a jelenlegi bérlő lemondhat a javadra a bérleti jogáról, amiért bizonyos összeget is kérhet. Úgyhogy ez nem minden esetben becsapás, ez lehet szabályos is. De ilyen ügylethez mindenképpen szükséges az önkormányzat beleegyezése. A fentiek jól írták a többit.
2009. okt. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!