Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán vásároltam, a termék...

Vaterán vásároltam, a termék nem érkezett meg. Megkaphatom még az árut, ha elkavarodott a postán?

Figyelt kérdés

Az eladónak kizárólag pozitív visszajelzései voltak. Megérkezett hozzá a pénz és azt írta h elküldte az árut.

Szóltam neki h ellenőrizze a postán. (nem túl nagy értékű dologról van szó, de szeretnék hozzájutni) eltelt 4-5 nap a feladás óta.


2011. ápr. 12. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha ajánlott levél, akkor van esély, ha nem ajánlott, akkor lényegében neki nincs bizonyítéka még arra se, hogy feladta és a postán se tudtok róla infót kérni.
2011. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ajánlott
2011. ápr. 12. 22:04
 3/13 anonim ***** válasza:
Nade most szombat vasárnap volt nem nagy csoda ha nem érkezett meg.Volt olyan hogy én 7 nap után kaptam meg.
2011. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha ajánlottan adta fel, akkor be tud adni a Postán tudakozódványt, de csak a feladástól számított 2 hét elteltével. Szóval 4-5 nap után hiába szólsz még neki, mert a postán nem fognak vele szóba állni. Ha a 2 hét eltelt, elkezdi kerestetni, és majd kap egy levelet, hogy mire jutott a Posta. Ha tényleg elveszett, szoktak adni kártérítést, ami a feladási összeg 15-szöröse.
2011. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
kérd el a ragszámot, a postán megmondják, hol a pakkod
2011. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ajánlott küldeménynek van egy hivatkozási száma, amit a feladóvevényre és a küldeményre is ráragasztanak. Az eladótól elkéred a számot és felhívod a postát.

Nálunk pár hete helyettesítő postás volt, elfelejtett értesítőt hagyni, hogy küldeményem érkezett...

2011. ápr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A hétvégét természetesen nem számoltam bele :)

Olyan dolgot rendeltem, amit borítékban küldenek (postaládába dobják és nem kell semmit sem aláírni h átvettem)

2011. ápr. 12. 22:28
 8/13 anonim ***** válasza:
Az gáz.
2011. ápr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
LN (levélszekrénybe nem kézbesíthető) jelzés 10 forint
2011. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ajánlott levelet aláírással tudod átvenni. Más dolog, hogy bizonyos leveleket valamiért nem iratnak alá.


Rendeltem valamit zsibvásárról. Az eladó alapból írta a bemutatkozásában, hogy gyakori tapasztalata, hogy begyömöszölik a szekrénybe az ajánlott levelet is a postások, ezért tértivevény kell blabla.


Nem hittem neki, mert nekem mindig felhozzák az ajánlott levelet.


Hát nem. Bedobták. Az RR jelzésű levelet. Nem tudom mi alapján döntik el, hogy mit kell aláírni és mit nem, ez lenne a lényege az egésznek pedig, hogy könyvelt. Ha nem íratják alá, akkor hogy lehet bizonyítani, hogy átvettem és nem kavarta el a posta?

2011. ápr. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!