Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha lop az alkalmazottam...

Ha lop az alkalmazottam visszatarthatom a fizetését?

Figyelt kérdés
Ha van 2 alkalmazottam, de nem tudom melyikőjük lop, visszatarthatom-e és milyen indokkal a fizetésüket, amíg kiderítem az igazságot? Sejtem, hogy lehet belőle gondom, de nyilván nem szeretnék olyan embernek fizetni, aki tőlem lop. Van valami megoldás?
2011. ápr. 27. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:

A törvény kimondja, hogy a munkáért munkabér jár. Ezt te csak úgy passzióból törvényesen nem tarthatod vissza. Beperelnek és megjárod.

Indíts egy belső vizsgálatot, ellenőrzést. Akkor hivatalosan kideríted és már el is küldheted, ill. ha pontosan bizonyítani tudod a károkozás értékét, akkor követelheted is tőle, de bizonyítanod neked kell.

2011. ápr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Na ja.
2011. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Munkáltató létedre illene tudnod...

Bár manapság van sajnos olyan munkáltató is, akinek nem lop az alkalmazottja, mégis visszatartja a fizetését.

Szerintem adj neki fizetésemelést, akkor bizonyára nem fog rászorulni a lopásra.

2011. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. igen, tudom hogy mit lehet és mit nem, több emberrel konzultáltam ebben a témában, csak gondoltam hátha van valakinek jobb ötlete. sejtettem, hogy sehogy nem tudom megkerülni a dolgot és a következő fizetésig egyszerűen nem tudom megfogni. csak nagyon fáj ez, de nincs mit tenni.

kedves harmadik válaszoló, sajnos az emberek kiemelt fizetés mellett is lopnak, nekem úgy tűnik ez jellem kérdése.

2011. ápr. 27. 12:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy csak jellem kérdése.

Attól is függ a dolog, hogy mit lop.Ha csak elcsen néha egy szappant, vagy mondjuk, 1-2 tekercs vécépapírt,és ez zavar téged, akkor legfeljebb közlöd vele, hogy tudsz a csencselésekről és felmondasz neki.Ha nagyobb értékeket lop, akkor a rendőrségtől is kérhetsz segítséget, feljelentheted lopásért.Nekünk is volt hasonló gondunk, a rendőrök azt javasolták, ha újra észrevesszük, hogy lopott tőlünk az illető, akkor tartóztassuk fel és hívjuk ki őket.Tehát a tettenérés jó módszer lehet ellene.Esetleg megpróbálhatnád lépre csalni, úgy, hogy szem előtt hagysz valamit, amiről sejted, hogy ellopná.

2011. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Állíts fel egy csapdát. Kamerázz be egy területet és hagyj ott az asztalon egy kis pénzt (pl. apró és alatta 10-20e Ft). (Webkamera is megteszi)


Majd hívd őket össze és mond meg hogy észrevetted hogy az utóbbi időben több dolognak lába kélt. Ha most előáll és visszaadja, akkor nem lesz belőle baja, de elbúcsúzol tőle. Ha nem, akkor indulsz a rendőrségre a bizonyítékkal és bírósági eljárás lesz belőle. Ha nem szólal meg senki, akkor nevezd nevén a tettest, ha erőlködni kezd, akkor mutasd meg neki a felvételt.

2011. ápr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Erre pedig azt fogják mondani, hogy megsértetted a személyi jogaikat, mivel nem jelezted feléjük, hogy kamerával veszed őket.

Nem irigyellek kérdező. Nehéz helyzet.

2011. ápr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én közölném velük,hogy tudok arról,hogy meglop valamelyikük.Amennyiben nem áll elő a tettes,mindketten ki lesznek rúgva.

Én pályáznék a kieső fél helyére:)

2011. ápr. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most is van olyan aki lop. mikor olyan nehéz munkahelyhez jutni. Nekem amikor kellet valami inkább szóltam, kértem volt, hogy kaptam. Nehéz nagyon nehéz becsületesen élni,de JÓ!
2011. ápr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!