Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vásároltam egy laptopot,...

Vásároltam egy laptopot, számla nélkül adták, az eladó azt állítja ő állja a 3 év garanciát. Furcsa nem?

Figyelt kérdés
Jótállást adtak hozzá, az van a jótálláson, hogy csak számlával együtt érvényes.... Felhívtam az eladót, azt mondta ő kapcsolatban van a forgalmazóval, és állja rá a 3 év garanciát.Biztos ez?
2011. máj. 4. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos. Amikor majd bemész a garanciát érvényesíteni, akkor majd jól rámutat a papírra és közli, hogy vidd a számlát, mert csak úgy érvényes a jótállás.

De számla alatt amúgy a blokkot szokták érteni, ha az van, akkor csatold hozzá a jótálláshoz, mert általában az már elég. Ha blokkot sem adott, na az gáz.

2011. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mai világban semmi sem biztos. Én visszamennék és 'kivernék' belőle egy számlát.

Különben is kötelessége adni számlát minden egyes boltnak. Sőt, még a piacon a zöldséges néninek is!

Hívd fel és ragaszkodj hozzá, hogy holnap megkapd a számlát róla, különben a fogyasztó védelemmel sétálsz vissza.

2011. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt mondta bármi probléma van, küldjem neki vissza, ő meg a forgalmazónak (mert kapcsolatban van velük)

A jótálláson rajta van az értékesítés dátuma, meg a forgalmazó pecsétje, illetve a garancia ideje.Meg ugye az, hogy csak számlával együtt érvényes... Miért nem adott számlát? Teljesen új laptopról van szó...

2011. máj. 4. 19:39
 4/4 anonim ***** válasza:

És te hiszel egy számodra ismeretlen eladónak?!

Mi van akkor, ha ma-holnap becsődöl?! Vagy pár hónap/év után bezár?! Akkor majd felhívod, hogy a garanciát érvényesítse?

Ne haragudj, de nekem ez az egész dolog bűzlik ... Valószínűleg, túl jó árban vetted a gépedet...

Nekem egyszer nem akartak számlát adni és áfás kellett volna. Leltár után voltak és nyitva tartásban mentem.

Kifizettem 22ezret egy patronért a nyomtatóba, majd közöltem, hogy akkor délután visszajövök a számláért, addigra legyen kész. És igazolást is kértem, hogy kifizettem, bélyegző, minden más rajta volt egy papíron.

Délután visszamentem és nem volt számla. Közölték, hogy nem tudnak adni. Én meg közöltem, hogy visszajövök 1 óra múlva, akkorra legyen. Vissza mentem.. jobban mondva visszamentünk az egyik kedves apeh-os barátommal. Akkor már hirtelen lett számla.

Azóta az üzlet nincs meg. Az apeh-os barátom rá szállt. Mint utólag kiderült, voltak érdekes dolgok.

2011. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!