Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Köteles vagyok visszafizetni?...

Köteles vagyok visszafizetni? Feljelenthet?

Figyelt kérdés

Vaterán árulok dolgokat.Vett tőlem egy ember egy 6 ezer Ft értékű ékszer szettet.

Írtam neki e-mail-t hogy mennyi a sima vagy az ajánlott levél.Ő mondta,hogy inkább a simát kéri.

A levelembe tisztán és érthetően leírtam,hogy "Sajnos a sima boríték biztonságáért és megérkezéséért nem tudok felelősséget vállalni".Mondtam neki,hogy inkább fizessen 200 Ft-tal többet,de az akkor tuti megérkezik,mivel csak az ajánlottnál kapok róla igazoló papírt,hogy feladtam.

Azt mondta,hogy marad a sima levélnél.


Most írogatja az üzeneteket,hogy feljelent meg stb,mert nem érkezett meg neki a levél.


Köteles vagyok visszafizetni?Ti mit tennétek?


2011. máj. 11. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles. Világosan megírtad, hogy csak az ajánlottért vállalsz felelősséget. Ha nem tetszik neki, a postával meccsezze le a dolgot, de ott is csak ugyan ezt fogják neki mondani.
2011. máj. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nem vagy köteles de ilyenkor nem árt ha megvan a levél amiben kéri a vevő a sima postázást!
2011. máj. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szerintem sem vagy köteles visszafizetni, bár én ezért soha nem is engedem a sima postát, mert egyszer nekem is tűnt el cuccom. Inkább ne vegye meg tőlem, majd megveszi más, mert utána megy a levelezés a fenyegetőzés.

Én visszafizettem a vételár felét, de többet nem voltam hajlandó, ezt is csak azért mert én akkor külön nem hívtam fel a figyelmét arra, hogy elveszhet a csomag. De soha többet nem küldök semmit simán, még külön kérésre sem, ezt fel is teszem mindig a termék adatlapjára. Ha valaki ennek ellenére leüti annak leírom, hogy nézze meg, hogy külön írtam. Nem a kisbetűs részhez a szállításhoz írom, hanem minden terméknél az utolsó sorba az adatlapra, ott látható.

2011. máj. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy ha sima levélként adtad fel, akkor miként bizonyítod, hogy feladtad?

innentől kezdve meg az a kérdés, hogy kinek hisz a bíróság.


mellékesen garancia az ajánlotra sincs, ez világosan le van írva a posta szabályzatában, gyakorlatilag azért fizetsz többet az ajánlottért, hogy esetlegesen elmondják neked, hogy bocsi, elveszett, ez van.

2011. máj. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Hát elég hülye voltál hogy 6e Ft értékű cuccot nem ajánlottan adtál fel...Fizesd neki vissza és tanultál a dologból...


(Jöhet a lepontozás, hurrá!)

2011. máj. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel lehet,h megkapta a vevő,csak kitalálta,h nem. Mivel bizonyítja,h nem kapta meg???

Szerintem nem tud tenni semmit. De tartsd meg a levelet a biztonság kedvéért.

2011. máj. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1., nem kell visszafizetned

2., Úgyse jelent fel

3., Ha időmilliomos és elmegy a rendőrségre kiröhögik egy 6e forintos tétellel és elzavarják

4., Bíróság pláne nem foglalkozik ilyesmivel


Tiltsd le a címét és kész

2011. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Mivel bizonyítja,h nem kapta meg???"


semmivel. nem is kell neki. ő fizetett, az eladónak meg adnia kell az árút. elöbb azt kell bizonyítania az eladónak, hogy feladta, aztán majd lehet, hogy megérkezett-e. és ha megérkezett, akkor jön, hogy hazudik a vevő...

2011. máj. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elég elterjedt módszer. Direkt kéri a követhetetlen postázást, hogy ne tudd magad igazolni. Aztán visszakéri a pénzt, így ingyen meglett a cucc. Sajnos elég sokan bedőlnek ennek, ezért nem szabad az olcsóbb, de bizonytalanabb megoldást választani.
2011. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat! Megvan az összes e-mail,és az is amelyikben kéri,hogy sima levélben küldjem!

2011. máj. 11. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!