Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 500. 000 Ft kölcsönt adtam...

500. 000 Ft kölcsönt adtam 2010.12.31-ig kell visszafizetni kamatmentesen. Ha nem történik meg akkor mit lehet tenni? Mennyibe kerülne a behajtása?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 21:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Kérhetek január 1-től kamatot rá?
2010. szept. 26. 21:52
 2/10 anonim ***** válasza:
Papírod van róla? Ha nincs, semmit sem tehetsz. Ha van: perre mehetsz. Kamatot a bíróság ítél meg a dátum lejártát követően. persze, vagy megnyered, vagy nem:(
2010. szept. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Van papírom róla, azért dec 31-ig várom a pénzt. Addig kamatmentes, de utána mi következik.

Ha perelek kb. mennyibe kerül nekem. Megéri?

2010. szept. 26. 22:04
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerinted miért nem nyerném meg?
2010. szept. 26. 22:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha van papírod, utána talán a jegybanki alapkamattal kell alapesetben számolni. És igen, simán perelheted...
2010. szept. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Perelni perelheted, fordulhatsz végrehajtóhoz, de ad1: a végrehajtónak is van díja, amit te fizetsz, ad2: bár nem nagy az összeg, eléggé elhúzódhat. Ha nem tud fizetni, és nincs a nevén semmi, akkor majd a fizujából fogják vonni (feltéve,ha van hivatalos melója). De mire idáig eljutnak az hosszú idő. Családban is van akinek tartoznak, kb. két és fél után most jutottak el odáig, hogy a fizujából fogják vonni.
2010. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ahogy mondták is, jegybanki alapkamat. Azért írtam, hogy nem biztos, hogy megnyered, mert én is arra céloztam, hiába van papír, ha nincs a nevén semmi, nem tudnak tőle végrehajtani semmit. Ha van valamije, mehet a dolog. A perköltség téged illet, de - egyes esetekben - kérhetsz mentességet. A végrehajtási díj szintén téged terhel megelőlegezetten, de azt utána ráverik az adósra. Beadod a papírt/kitűzik a tárgyalást/ítéletet hoznak (lehetőleg) fizetési határidővel, ami 15 nap/ha nem fizet, végrehajtó/ő intézkedik....szal valóban sok idő, de ha van papír, van vagyon, ne hagyd magad.
2010. szept. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van papír, és van ingatlan is a nevén, a szülői házat pedig nemsokára eladják abból kapna pénzt is.
2010. szept. 27. 21:25
 9/10 anonim válasza:

Üdv!

Behajtatni a célszerűbb, gyorsabb, és hatékonyabb mint a per. Pernél előre be kell fizesd az illetéket, ki kell fizetned az ügyvédi költséget.

Behajtásnál több konstrukció is van, vagy fizetsz egy megbizási dijat, majd kevés % sikerdijat ha behozták a pénzt, vagy pl nem kell megbízási díjat fizetned, de több a %.


Ezeket Neked kell mérlegelni.

Ilyen területen, ha van papírod, tudunk segíteni, jogszerűen, mégis hatékonyan!

Ha gondolod, keress meg.


G

2011. jan. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, kérdezhetnék tőled?
2011. máj. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!