Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol találhatnék így eladó házat?

Hol találhatnék így eladó házat?

Figyelt kérdés

Egyenlőre bérelnék Győrben vagy környékén egy családi házat amit később (kb egy év múlva)meg is szeretnék venni,ugy hogy a bérlés alatt kifizetett összeg bele számitson a vételkor az összegbe(tehàt az a vételàrból lejöjjön) vagy pedig részletre vásárolnâm meg,szintén ugy,hogy kb egy év múlva egy összegben (banki hitelre)...

Esetleg egy harmadik lehetőség,hogy a tulaj haszonélvezönek kerül a házra,mi a párommal tulajként és így banki kölcsönnel(szabad felhasználásuval) megvennénk a házat.(sajnos nem tudom eladni az enyémet igy nincs öneröm)

Tudna valaki tanácsot adni,hogy hol találhatnék olyat aki Győr vagy közelében adna el ìgy családi házat?Egyáltalán van aki adna el ìgy?

Hol találhatnék vevöt a házamra?6 éve miota a szüleim meghaltak próbálom eladni,de nem tudom,pedig már azt se tudom hány oldalra feltettem:(


2011. máj. 12. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
A haszonélvezetet felejtsd el. Az erősebb,mint a tulajdonjog. Lenne egy házad,de nem lenne hol laknod,ha a haszon élvező nem akarja.
2011. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igy senki nem ad el hazat.
2011. máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen tudom,hogy erösebb.azért gondoltam erre,hogy a tulaj se érezze azt,hogy nincs biztositék arra,hogy fizetünk.mert hát azért ìgy a tulaj is biztos lehet benne hogy fizetek.

Lehet én gondolom rosszul,de mi más lehet a biztositéka?!

2011. máj. 12. 09:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Találtam már így eladó házat,de az ország azon részén ahol nekünk nem jó.Ide,Győr környékére köt a munkahely.
2011. máj. 12. 09:20
 5/7 anonim ***** válasza:

A biztosíték a szerzödés, és ha nem fizettek akkor meg rengeteget fogtok perkálni a tulajnak.


Miért nem költöztök a szüleid házába?


de most végül is azt kéred hogy egy évet hadd lakj ingyen egy házban. egyébként ebbe bele mehet valaki, ha nagyon elakarja adni a házat de nem nagyon kell senkinek sem.

2011. máj. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem ingyen kérem.ugyan ugy fizetek ahogy banknak fizetnék csak ezt az összeget a tulajnak fizetem havonta!Ingyen sosem kérnék ilyesmit.

Nekem nincsenek szüleim!Az ő volt házukat próbálom eladni Tesom miatt(lehetetlen vele közösen élni)+túl távol lakunk a munkahelytől ahol a párom dolgozik és egyéb más okok miatt.

2011. máj. 12. 09:35
 7/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

A kérdés, hogy jelenleg megvétel nélkül mennyi Önerőtök van, mert szép gondolat ez, de ha nincs Önerő, akkor nem tudtok házat venni, a Bank csak az érték 60%-ra ad hitelt!

Ha 10M-s a családi ház, akkor is 4M-val kellene rendelkezzetek jelenleg.

2011. máj. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!