Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Anyukák, ha felszámolják a...

Anyukák, ha felszámolják a cégemet a GYES alatt, mi a teendő? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a felszámolóbiztossal kell majd felvennem a kapcsolatot, és vele fogok tárgyalni a továbbiakban.


Az a helyzet, hogy majd 14 évig voltam ott, egy csomó végkielégítés, felmondási idő, plusz a ki nem vett szabijaim, szóval kb. fél évi járandóságom "ragad" bent a cégben, mert fizetésképtelen.


A hitelezői követelés már most jóval több, mint a cég, illetve az abban lévő vagyontárgyak összege. Kft-ről van szó.


Mivel én sokadik leszek a sorban, ez azt jelenti, hogy (mivel Korlátolt Felelősségű Társaság), én majd a nagy semmit kapom tőlük? :(( (Könyvelőnk szerint a járandóságom 1 millió Ft feletti lenne).


2011. máj. 12. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Húhh, hallod ez durva!


Van valami bérgarancia-alap, erre keress rá, vagy kérdezz rá, hogy abból ki tudnak-e majd fizetni? (Ez valami olyasmi, hogy az állam megelőlegezi neked a járandóságodat, aztán az Apeh meg majd lejátssza a vállalkozóval). De nem tudom pontosan, hogy is van ez, a felszámoló majd biztos fogja tudni.

2011. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Mindjárt utána is nézek ennek az alapnak.


Addig írjon még aki tud, lécci! Köszönöm!!

2011. máj. 12. 16:36
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok, nem lettem okosabb bérgarancia alap ügyben. Esetleg valaki, akivel történt már hasonló? Köszönöm.
2011. máj. 15. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!