Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyes után újra Gyed?

Gyes után újra Gyed?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérdésem a következő:

Jelenleg itthon vagyok a 26 hónapos lányommal, a szülés után maximum összegű Gyedre voltam jogosult, most már csak a Gyest kapom. Jelen helyzetben fiznélküli szabin vagyok, határozatlan idejű a munkaszerződésem.

Tervezzük a második babát, ha végre teherbe esnék, kb a lányom 3. szülinapjára szülnék, vagy utána (ez teljesen kiszámíthatatlan)


Ha sikerül teherbe esnem, tudom, hogy jogosult leszek Gyedre a második babával is, de ennek mi képezi az alapját, vajon mennyi lesz a Gyed összege? Anno 180ezer volt a brutto fizum, azt veszik újra alapul, vagy?


2011. okt. 3. 15:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Írod is, hogy kétséges, hogy a GYES alatt vagy utána szülsz. Viszont megpróbálom elmagyarázni:

1: Ha gyes alatt szülsz, a terhes gyermekágyi segélyed alapja az előző évi jövedelmed. Ha az előző évben GYED-en vagy GYEs-en voltál akkor össze kell hasonlítani a jogosultság kezdőnapján érvényes havi minimálbér kétszeresének (jelenleg ez 156 000 ft) harmincadrészét a bes. béredhez. Tehát mivel a 156000 ft kevesebb a 180000-nél így a napi tgys-ed 156000/30=5200 ft lesz (bruttó)

Utána a 169. naptól indul a GYED (a gyerek 2 éves koráig). Ilyenkor, ha nincs 180 napi jövedelmed az előző évben (nem lesz) akkor az előző ellátás, vagyis a TGYS alap lesz az alapod.

Remélem segítettem!


Üdv

2011. okt. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!