Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet úgy igazoltatni, hogy...

Lehet úgy igazoltatni, hogy nincs munkám már egy éve, hogy nem regisztráltatom be magamat munkanélülinek? Többi lent, SOS.

Figyelt kérdés

Mert ápolási segély megállapításához kell csatolnom, hogy nem kapok egy buznyákot se senkitől, munkanélküliként élek a félretett pénzemből, magam után fizetek Tb-T, és anyámat ápolom.

Nem Akarom, hogy munkanélküliként regisztráljanak, viszont kell egy igazolás hogy nincs munkám,( a kérvényhez kell). Mit kell csinálni? KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!


2011. máj. 17. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy valószínűséggel nem lehet, mivel az önkormányzat munkanélküli hivataltól kér igazolást arról, hogy onnan nem kapsz ellátást. Nem is értem, hogy miért nem akarod beregisztrálni magadat, ami még vezethet bajhoz, mert az ilyesmit a munkáltatók sem szeretik. Bár egy pályakezdőnek nem jár ellátás pályakezdő kirendeltségről, de az önkormányzat adhat átmeneti és rendszeres segélyt is, ha igazolva van az, hogy a kirendeltség nem segít. (Csak ezért van értelme beregisztrálni, ezt aláírom, mert egyébként tényleg semmi haszna nincs.) 200 munkanap után meg "rendes" munkanélküli kirendeltség adhat segélyt és közmunkát. Sőt, jobbat mondok: ha rossz a család anyagi helyzete, akkor az önkormányzat átvállalhatja a TB befizetését. Bár akkor valószínűleg nagyon apró az átmeneti segély, de legalább van valami. (Kár, hogy én erről csak utólag szereztem tudomást.)
2011. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azért nem jelentkezem, mert utálom, ha nyilván tartanak,és most már amúgy se kapnék semmit, viszont talán kirendelhetnének közmunkára, vagy akárhogy máshogy visszaélnek, eladják, stb az adatokat.

Ok, szerinted nem. THX!

2011. máj. 17. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!