Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes most azonnal az...

Érdemes most azonnal az összes HUF-omat áttenni bármibe? GBP, AUD . Valami olyasmibe amivel nem szaladt el annyira a ló (még)?

Figyelt kérdés

Most hogy itt szinte beomlott a HUF, szerintetek, pénzügyi emberek szerint érdemes még a mostani helyzetben is azonnal áttenni biztonsági okokból az összes HUF-omat biztonsági okokból egy megbízható nagyobb devizába? Amiket említettem ... de van még persze jó pár ... DKK, NOK ... mindegy, csak nyilván ne EUR legyen mert az elszaladt nagyon, de valamelyik nyugati. Mi a véleményetek?

Köszi


2009. márc. 14. 01:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az EUR húzza a többi "nyugati" valutát is. Mert ha nem húzná, akkor az adott ország is "lefelé hajtana..."


Ha biztosítani akarod magad, akkor persze, hogy érdemes stabil valutában tartani. Azonban számolnod kell az árfolyamváltozásból realizálódó veszteséggel is.

Most az EUR "kezd megnyugodni", de ki tudja, hogy mi jön még itt... Úgyhogy lehet, hogy már az EUR-ral jól járnál.

2009. márc. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, hát én anno benne voltam pénzügyekben keményen de már nem ezen a területen vagyok, és ahogyan én az USD-t is megjósoltam, be is jött, most azt mondanám, az EUR lesz még 350 körül is belátható időn belül.


Persze, igaz amit mondasz, csak mint érdekes jelenséget írtam, hogy pl az AUD vagy a DKK korántsem követte annyira vagyis olyan szélsőséges mértékben az ingadozásokat, és ezért látnám stabilabbnak. Nincs igazam ebben? Másrészt oké, az EUR-t úgyis megvédik, ez evidens, de azért van ami igencsak le tudja húzni alkalom adtán, míg egy DKK esetén ez a veszély talán ennyire élesen nincs meg.

Hát tudja fene, most azon gondolkodom, ez a legmegfelelőbb pillanat-e, vagy mi lesz itt, de ha hosszabb távon gondolkodom, pl. egy évben, akkor azt hiszem nem is kérdés ez amit kérdezek. Az USD tekintetében vannak kétségeim, de szerintem most már az se fog beesni. Bár ha már itt vagyunk, akkor megint azt mondanám, inkább CAD. Nem? Mégis stabilabb, kevésbé spekulatívabb.


Osztod ezt a nézetemet? Vagy rosszul látok valamit?

2009. márc. 14. 08:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem látod rosszul a dolgokat. A NOK, DKK is jó "befektetés", de az én véleményem az, hogy most "jó eséllyel" az EUR is az lesz. A jelenlegi árfolyamnak tuti, hogy nagy mértékű MNB-háttere van. Márpedig az MNB azzal, hogy EUR-t vesz nem ér el semmit, hiszen egy idő után el kell úgyis adnia... Akkor pedig megint "mászni fog az árfolyam".


A dollártól félnék. Most egy 30 milliós projekten dolgozom, amely dollár alapú. Elhiheted, hogy a hidegveríték ver, amikor napi szinten akár több milliós költségvetés-módosulás van a forintban realizálandó, de USD-ben elszámolt összegekben...


Tulajdonképpen "ugrásra készen" kell követni, mi is történik, hiszen két tranzakció között is jelentős változás lehet.

2009. márc. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, az USD-nél aztán lehet aggódni alaposan mert iszonyatosan spekulatív ...


Hát tudod anno én a tőzsdézést pontosan azért hagytam abba, mert szerencsére csak egy kisebb de azért infarctusom lett amikor kb 10 perc alatt elúszott 6 milkám, és ez csk a személyes pénzem volt, szóval full az én sze,mélyes veszteségem.

Lényeg, hog ytudom, ismerem a helyzetet amikro ugrásra készen vagy és kiver a víz ... engem is kivert, ezért hagytam abba, ellenben valami megoldást erre a mostani őrületre kell találni.


Igazad van az MNB-vel kapcsolatban, ezért mondtam, nem biztos, hogy túlzás a 350-es árfolyam belátható időn belül sztem .... Igen, hát az ilyen mesterséges "belenyúlkálásoknak" megvan azért később az eredménye, és tény ami tény, eza HUF jobb nem lesz, ez biztos.


Hát ha te azt mondod érdemes az EUR most, akkor + 1 ember :-)

Csak engem az idegesít, hogy sztem azért elképzelhető. hogy most még talán kicsit fog ez lejjebb menni majd mielőtt megint megugrik a fenébe.

Hát te mernél most nagyobb összeget átfordítani EUR-ba?


És ha benne vagy a diolgokban, hadd kérdezzelel már meg még egy dologról:

mi a frász van a GBP-vel? mert ugye hihetetlenül beesett nem is oylan rég, na most amolyan frász se tudja kategória, de nem biztos, hogy az is rossz lenne , mert az kb most tért észhez, azaz mondhatni nem követte még a megugrást. Hát ez komolyan elgondolkodtat.

2009. márc. 14. 13:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Én tuti, hogy a jövő heti reakciókat megvárnám az euróval kapcsolatosan. Kíváncsi leszek, hogy hogy indul hétfőn délelőtt.


Az angol font a "hülye" brit gazdaságpolitika miatt úszott meg ennyire. Ha nem jön ez a jelenlegi recesszió, akkor én tuti, hogy mindent fontba tennék, így is esélyes az, hogy megéri, de sokkal lomhábban fog újra felállni az árfolyam. Abban viszont "biztos vagyok", hogy rendbe fog jönni. (Persze a varázsgömb lehet, hogy mást mond :P)


Véleményem az, hogy várd meg a jövő hetet, hogy mit lép a piac az MNB-nek már "túl átlátszó" - hétvégére "rendbehozzuk a forintot", hátha lecsitulnak a kedélyek a szünnapokban - reakciójára.

2009. márc. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, a GBP-t illetően absuzolút egyetértek, ellenben figyi, sztem ezek a britek korántsem olyan idióták ...

Korábban kellett volna sztem nekünk is lépni, amikor szépen lent volt 310 környékén és nem is olyan rég volt az ...

Én is biztos vagyok, hogy helyre fog az jönni, a GBP azért mindig is egy nagyon stabil deviza volt sztem, és tudod én még azt is mondanám, hogy nagyon jól tették, hogy nem csatlakoztak az EUR-zónához.


Igazad van, pár napot még érdemes vbárni, de azért annyit nem, hogy ismét elszabaduljon a pokol, mert el fog sztem, ez nem kétséges.

na mindegy, köszi, hát meglátjuk, de a szívem valamiért a GBP felé húz nagyon, és csak okolom magam amiért nem korábban léptem.

2009. márc. 15. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon magas a forint kamat, és lehet, hogy emelni fogják.

Az MNB egyfolytában interveniálni fog legalább június 7-ig (választás). Államcsődkockázat nincs, az intervencióra eltapsolt euro eddig csak néhány száz millió, az egész évre 2,4 mrdra tervezik.


Ez alapján szerintem ha eddig HUFban ültél, akkor innentől kezdve egy jól kamatozó forintbetét jobb befektetés, mint egy idegen pénzegység. Június után más lesz a helyzet, akkor újra kell gondolni. Én nem hiszem, hogy az eurhuf bármikor 315 fölé megy, mert akkor azonnal interveniálnak.

2009. márc. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
sztem föl fog az menni, de egyébként igen, akkor egy a véleményünk, mert jelenleg mindent HUF-ban tartok igen, de ugyanúgy látom, hogy X időn belül valamit lépni kell ami stabil, mert itt azért én még várok egy nagyobb elszabadulást ....
2009. márc. 18. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!