Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elkívánhatja-e a főnököm,...

Elkívánhatja-e a főnököm, hogy táppénz alatt bemenjek dolgozni?

Figyelt kérdés

Egyedüli munkaerő vagyok a cégnél, ......szerelő.

Vesekővel vagyok táppénzen.


2009. márc. 16. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha táppénz alatt véletlen meglátogatnak (az OEP-től) és te nem vagy otthon még meg is büntetnek, ez a jogi, hivatalos oldala a dolognak. Viszont könnyen elveszítheted az állásodat, ha nem mész be, ez a nem hivatalos oldala a dolognak.

A döntés a te kezedben van.

2009. márc. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem kívánhatja el. keresőképtelen vagy. a veseköves görcs nem játék, ha éppen görcsölsz, a falat tudnád kaparni kinodban, úgy nem hinném, hogy hasznodat venné. vegyen fel valakit aki helyettesit. bármikor beteg lehetsz, szabadságod neked is van,azt is ki fogod venni valamikor, és akkor is meg kell oldani a helyettesitésedet.
2009. márc. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Természetesen hivatalosan nem.

De, ha jól vagy, én a helyedben dupla bérét!! bemennék.

Persze ez már nem legális, de aki jól él, az sem legális dolgokból gazdagodott meg...

2009. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: Dupla bérért.
2009. márc. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

Dupla bérről egy szót sem említett, szerintem ezt nem is nekem kellene felemlítenem, vagy kérnem..

Egyébként több kövem is van, ebből egy, ami megmozdult, még nem távozott.

Már elég sokat görcsöltem vele, ha ez elmegy, vagy kiszedik utána a többit is robbantani akarják, ha lehet.

Ezért sem szeretném munkával terhelni magam, de lehet, hogy az állásomba fog kerülni.

Szedem a kőhajtó gyógyszert, és ha netán egy másik is megmozdulna, mondjuk a másik vesében nem hiszem, hogy jó eredményre vezetne!

2009. márc. 16. 17:48
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Ez esetben semmi képen ne menj dolgozni.

Sőt, ha főnököd ezért kirúg, akkor te meg menj el a munkaügyi bíróságra, vagy keresd fel a szakszervezetet a cégnél.

Ne hagy annyiban!!!

2009. márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!