Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vannak a környezetedben olyan...

Vannak a környezetedben olyan emberek, akik jól élnek, boldogok? Ők mitől azok? Mit dolgoznak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 16. 13:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
2009. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

A boldogok (nem feltétlen ahogyan Te értetted, de tanulságos) és életük:

Apor Vilmos: [link]

Bajorországi Gizella: [link]

Batthyányi-Stratmann László: [link]

IV.Károly: [link]

Romzsa Tódor: [link]

Salkaházi Sára: [link]

És talán hozzájuk csatlakozik végre Kaszap István, aki a tudatosság, önnevelés példaképe is lehetne. Érdemes utánaolvasni.

2009. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

10:43-as!

majd térj vissza akkor a véleményeddel,mikor már nem kollégiumban fogsz lakni,lesz gyereked,és nem lesz időd a távfutásra,mert a hiteledet kell törlesztened és sajnálni fogod az idődet is....

nem kötekedés,csak hihetetlen,hogy nem gondolsz bele mások helyzetébe.

"nem kötelező hitelt felvenni"

ez igaz!! akkor mutasd meg,hogy te összespórolsz ehy lakásra,mire ez meglesz már járókerettel fogsz járni az tuti...

2009. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szóló! Neked a pénz meg az idő, nekem egyéb dolgok. Én boldognak érzem magamat, Te pedig tudod, hogy mit érzel. Vettem én is fel hitelt, de előtte gondosan átgondoltam, hogy ne legyen rizikóm. Átérzem mások helyzetét, mert én is voltam hasonló helyzetben, közeli családtagok is vannak ugyanebben a helyzetben. Tudod, alapvetően a LÉNYEGET NEM ÉRTED! Miért kellene visszatérnünk a kérdésre, ha most elégedett vagyok? Van annyi lehetőség egyébként is, hogy ha most változtatni szeretnék, akadálymentesen megtehetném. De minek tegyem, ha így jól érzem magamat a bőrömben. Tanulok, dolgozom élek és segítem a családomat, ahogyan csak tudom. Nem vitatom, hogy tragádia, ha bedőlnek a hiteleid és képtelen vagy eltartani a családodat. De sokkal nagyobb tragédia, hogy emellett még ma is pazarlás van. Sírnak, hogy nincs, közben a chips meg a kóla ott van a bevásárlókocsiban, 120km/h-val hajtanak az 50-es táblánál (pár száz ezres büntetést kockáztatnak+fogyasztás magasabb), egyedül ülnek az autókban...etc.) Minap egyik testvérem volt felháborodva egy 60ezres büntetés miatt. Nem volt nála jogosítvány, tilosba hajtott és még gyorsan is. Kérdem, Ő most a pénz miatt boldogtalan, vagy a saját gondatlansága miatt? Persze, hogy a pénz miatt, de ehhez a gondatlansága vezetett. Tehát értsük meg, a boldogságunk, a jó életünk nem a pénzen múlik, hanem a tudatos hozzáállásunkon. Végezetül egyenlőre még annyit, hogy vizilabdáztam 13 évet. Anno munka, egyetem miatt abbahagytam, mert nem volt rá időm. Elkezdtem gyúrni, de aztán sajnáltam rá a pénzt. Végül a futáshoz jutottam. Szerintem aki azt mondja, hogy erre sincsen ideje, az szégyenli beismerni a lustaságát és ezért hazudik, néha még magának is. Általános eset ilyen embereknél, hogy befizetik a tetemes UPC díjat havonta, megnézik a barátok köztet és az esti filmet. Én ezalatt lefutom a félmaratont nagyon, de nagyon kényelmesen. De ha valaki TV-t sem néz, 5km~30 óra. Erre ne lenne ennyi idő? Na nee!
2009. márc. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat! 5km ~ 30 perc.
2009. márc. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a pénz a fő baj forrása, de boldoggá akkor sem tesz. Megtudja keseríteni nagyon az ember életét, ha folyamatosan fillérezni kell, ez igaz. De lássuk be, hogy sokszor az emberek keresik maguknak a bajt. Mindent egyszerre akarnak és persze mindent hitelből. Igaza van annak a hozzászólónak, aki azt mondta, hogy mire összespórol az ember egy lakásra addigra járókerettel költözhet be, de az embereknek már nem felel meg egy használt lakás, csak az új építésű vagy a családi ház, kocsi nélkül mozdulni sem tudnak stb Csodálkoznak, hogy ennyi hitelt meg nem tudnak vissza fizetni?
2009. márc. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

utolsó kommentem és kiszállok!

a férjemmel tudok példáulozni!ő nemrég indított vállalkozást,építőiparban dolgozik.mint tudjuk az építőipar helyzete azért rizikós.lesz -e munka,kifizetnek-e??stb...

mikor főszezon van,reggel 6-ra megy dolgozni,és este sötétedésig nyomja a melót ezerrel.

amúgymeg állandóan gondolkodik,hogy összelegyen szervezve a munka,és helyt tudjon állni az életben.(mind munka mind magánélet terén!)

semmilyen luxusra nem költünk,márha a netet ebbe a kategóriába lehet sorolni akkor ez az egyetlen.

nyáron annyi a "nyaralás",hogy sátrat verünk egy tóparton és kettő napig horgászunk.

akár hiszed,akár nem több nem fér bele!!!!

pont azért mert a megélhetésünk a tét...

2009. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de nekem futás közben jutnak eszembe a legjobb dolgok. Ha valami nem megy, sokszor közben elgondolkodom és megtalálom a megoldást. Sajnálom, hogy igy alakult. Édesanyám ingatlanokkal kereskedik és Ő is szenved. Sokszor úgy érzem feleslegesen hajtja magát, mert nem hoz sok eredményt. Ugyanakkor ha abbahagyná sem dőlne össze a világ, mert mindig van megoldás, csak nem mindig látjuk, vagy akarjuk látni.
2009. márc. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
A pénz nem boldogít....de, ha nincs?
2009. ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nekem nincs! És boldog vagyok!
2009. ápr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!