Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megoldható? Bővebben lent

Megoldható? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Megoldható valahogy és ha igen hogy? Szeretnék beköltözni egy ismerősöm lakásába amíg ő másik városba dolgozik. Viszont elmarat (több havi) közüzemi számlával. Én nem lennék hajlandó kifizetni a tartozásait, csak amit én használok, viszont az se lenne jó ha egyszer csak megjelennének, hogy kikössék a gázt vagy az áramot. Van erre valami megoldás?
2011. máj. 30. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
nincs.
2011. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ingyen akarsz ott lakni ( nem kell lakbért fizetned ) akkor felejtős.

De, ha lakbéres, akkor letudod a lakbérből. Így készíts szerződést az ismerőssel! Ha csináltatok szerződést akkor az alapján a közüzemeltetőnek jelentsd be, hogy te vagy az aki az adott fogyasztási helyen fizeted a fogyasztást a további értesítésig. Így ha el kell hagynod a lakást, kiköltözöl, nem verhet a nyakadba költséget a tulajdonos. Addig fizetsz költséget amíg ott laktál.

Azt viszont megteheted, hogy érdeklődsz akár konkrétum nélkül is, név, cím, hogy ilyen esetben mit ajánlanak a szolgáltatók.

2011. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
amit a második írt már csak azért sem működik, mert ameddig tartozás van, addig semmilyen adminisztrációt nem csinálnak. annyira nem, hogy ha megvennéd, addig átiratni sem tudnád, ameddig az előző tulajdonosnak tartozása van. tudom, mert mi így jártunk a gázzal amikor lakást vettünk. nem volt sok, valami két havi alapdíj, párezer forint, mert ott sem laktak már vagy egy éve, de hiába volt szerződés, hiába volt földhivatali papír, ott helyben ki kellett csengetnem, különben jöhettünk volna mégegyszer.
2011. jún. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 3. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!