Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Saját mesekönyvemet kiadhatom...

Saját mesekönyvemet kiadhatom kiadó nélkül is?

Figyelt kérdés
Nyomdász ismerősöm van, aki kinyomná jó pár példányban, de mi kell ahhoz, hogy forgalmazzam? Vállalkozás? Vagy kiadó? Vagy mi?
2011. jún. 1. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Kiadó.hogy hivatalosan forgalomba kerülhessen.. Én a saját könyvem a [link]

gondozásában adattam ki. 150 e Ft-ba került.. ugy hogy annyi könyvet kaptam érte mint amit befizettem. Amint eladtam a könyveket.. visszajött a pénzem.

A kiadó netes oldalkon terjeszti..Nme kell vállalkozónak lenni.. a kiadó köt egy szerzői jogdijra vonatkozó szerződést.. és az eladások után jogdijat fizet,, melyből levonja az SZJA-t. Az adóbevallásban kell róla majd számot adni..

Fel kell venni velük a kapcsolatot.. és egyezkedni abba a kérdésben.. hogy a kiadás előkészitését megcsinálnák. ( szerkesztés, boritó, ha kell lektorálás.) és ők adják az ISBN-szám: 978-963-9897-99-1 számot, és lapszámtól függő az ármegállapitás is a kiadó hatásköre. A köteles példányt le adják a Széchenyi könyvtárnak. A nyomdai munkát pedig az ismerős.

Hajrá sok sikert hozzá!!


Egy másik kiadó amelyen gondolkodtam anno:

[link]

2011. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jún. 3. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!