Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Telefonos behajto leszek, nem...

Telefonos behajto leszek, nem a kedves fajta, hogy keszuljek fel lelkileg?

Figyelt kérdés
En szegeny csaladbol szarmazom, jellemzoen empatikus, segitokesz vagyok. Nagyon bant, hogy egyebkent is padlon levo embereket fogok meg egy utolsot rugni. Utanam mar csak a vegrehajto van. Ma is lattam egy kilakoltatasra varo 80 eves bacsit...es en az ilyeneket fogom hivogatni, felszolitani es itelkezni. Hogy fogadjam el ezt a dolgot, mit hazudjak magamnak, hogy tukorbe tudjak nezni? Sajnos nem talaltam mas munkat, diak vagyok, allandora nem vesznek fel diakmunkabol meg mast nem talaltam.
2011. jún. 8. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha udvarias vagy, és normálisan közlöd mi a helyzet, akkor nem lesz olyan durva.
2011. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Itt nem lehetek az, mar csinaltam ilyet, akkor nem volt gaz, mert nem nagy tartozasokrol volt szo. Itt durvanak kell lennem...
2011. jún. 8. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Majd egyszer kifogsz egy kevésbé beszari ügyfelet, aki közli veled, hogy mivel semmilyen hatóság nem vagy, ha mégegyszer felhívod, magnóra veszi, és feljelent zaklatásért. A következő hívásodnál pedig meg is teszi pontosan ezt.

Na, majd mikor ebből kifolyólag kihallgatásokra járkálsz az első büntetőügyedben, az majd megedz ^^

2011. jún. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez teljesen hivatalos ceg, minket tajekoztatnak a bunteto torvenykonyv erre vonatkozo szabalyairol es nem o veszi fel, hanem nekem kotelessegem kozolni vele meg az interju elejen, hogy felvetel keszul. (mivel keszul is) Ez bejelentett, betanitott munka, engem semmi baj nem erhet. Ja es maskor ha valaszolsz, probalj meg a kerdesre, mert a majomparadera senki nem kivancsi.
2011. jún. 8. 22:45
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Kis barátom, ha engem hívogatnál, és nem értenéd meg, ha egyszer közlöm veled, hogy ne hívj többet, én ezt tenném, amit írtam. Ezen semmit nem változtat az, hogy akár te is felveheted, vagy hogy a munkáltatód mit mond neked a munkáról. A btk. rendelkezései egyértelműek:


176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Az, hogy te valakit rendszeresen hívogatsz az akarata ellenére (miután megmondta neked, hogy ne tedd), az kimeríti azt a passzust, hogy a mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozol. Ez alól semmi "legális cég", vagy "betanított munka" nem adhat felmentést. Ha te bármi okból elköveted azt a cselekményt, ami a büntető törvénykönyvben körül van írva, akkor az ott megadott büntetéssel számolhatsz.

2011. jún. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
En tobbszor nem fogom zaklatni, egyszer mondom el, utana megy a vegrehajto. (15 napon belul, mivel en mar tobbszori felszolito level utan hivom) Ezt is kozlom. Ha ezt nem erti, na jo szemelyeskedjunk, ha mar igy belejottel, ha ezt nem erted, akkor semmit.
2011. jún. 8. 23:00
 7/9 A kérdező kommentje:
Arrol mar nem beszelek, hogy tobb, mint 10 eve mukodik a ceg es meg senkit nem vittek bortonbe, pedig 400 ezer adossal dolgozunk. Milyen erdekes!
2011. jún. 8. 23:02
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

Ha egyszer mondod el, az más. Az nem rendszeresen. És az egyébként teljesen rendben is van, az ilyenekkel nem szokott senkinek baja lenni, ezért nem is kell különösebben felkészülni rá.

Én az olyan behajtócégek módszereiről beszéltem, akik rendszeresen hívogatnak, akár munkahelyen is, este 11 után, stb. Mert ilyen a behajtó cégek többsége.

2011. jún. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező:


Azzal nyugodtan nyugtathatod magadat, hogy mindenki SAJÁT MAGÁNAK okozta azt, ha kilakoltatják / behajtanak rajta! Nem a te hibád, hogyha valaki ész nélkül veszi fel a hitelt (akkor nyilván jól jött az "olcsó" hitel mikor nagyobb házba költözött, mint amit fizetni tud, mikor 104 centis TV-t vett a nappaliba a régi helyett, stb...).

Igen, rá lehet fogni arra, hogy jajj a Svájci frank... Aki vette volna a fáradságot és azt az 1 órát, amibe telik utánanézni annak, hogy milyen kockázatai vannak egy devizahitelnek az most nem szívna a forint hitelével.

Meg aki jajjgat, hogy ő fizetne csak elvesztette az állását a válság miatt - igaz már 2 éve munkanélküli mert alacsonyabb rangú munka derogál neki...


Nem kell együttérezni az emberekkel, hidd el, 99%-uk maga tehet róla, hogy ide került.


És remélhetőleg ez jó lecke lesz neked is, hogy ne kerülj oda, mint azok akiket hivogatsz.


A feljelentgetős baromságot meg nyugodtan felejtsd el, hivatalos VÉGREHAJTÓ (gondolom végrehajtó cégnél vagy, a behajtó cégek azok csak bohócok) cég teljesen legálisan jár el ilyen ügyben.

2011. jún. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!