Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tisztelt Olvasó! A párom...

Tisztelt Olvasó! A párom jogosult polgármesteri hivataltól segélyre?

Figyelt kérdés
Sajnos szóban lerendezték hogy nem mert én már kapom, de a helyzet a következő. Külön háztartásban élünk. Külön-külön címen mind a ketten. A kislányunk az én címemre van bejelentve. Házasok vagyunk, nem váltunk el, de állítóleg ez nem számít. Nem ezt vizsgálják. Hogy van ez pontosan? Ilyenkor neki fel se kell tüntetni a nyomtatványon az én adataimat ugye? Mivel nem élünk együtt. Vagy azt külön le kell írni nekik? Elég elutasítóak ezeken a helyeken pedig orvosi kezelés alatt is áll. és abban se akarnak segíteni hogy mire jogosult. Elnézik hogy semmit sem kap. De ők jó összeget felmarkolnak, na meg az ő rokonságukban mindenki jogosult mindenre. Köszönöm előre is a segítséget/válaszokat. Üdv. Tomi
2011. jún. 21. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem azonos a lakcímetek, nem számít, hogy házasok vagytok, csak a párod jövedelmi és vagyoni helyzetét vizsgálhatják. Nem számítasz te sem és a gyereketek sem, a ti adataitokat nem kell feltüntetnie az igénylő lapon, csak a sajátját.

BPJre, vagy esetleg egészségi állapota miatt szociális segélyre lehet jogosult.

A szociális törvényben megtalálod az összes erre vonatkozó dogot az Aktív korúak ellátása fejezetben.

2011. jún. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtál.... Tényleg így van, közben iinformálódtunk még mi is és visszaküldtem a párom de a biztosnság kedvéért anyósommal. Megint el kezdte ecsetleni az ügyintéző hogy ő nem veszi el mert nem jó de szembesült vele hogy tudják mi a helyzet (azaz hogy jogosultak rá) és mindjárt hangnemet váltott.... Még segített is a többi segélyben, na de csak azért mert tudták hogy jogosult lakás és gyermektám... segélyre.

Nyilatkozat meg nem egyértelmű mert két lehetőség van:

Egyedülálló vagy házastársával/élettársával él együtt.

Természetesen aki nem vállt el, annak aszébe se jutna azt bejelölni hogy egyedülálló... Az rég volt már :-)

Ja, de a polgármesteriben nem segítenek, inkább elhajtanak... Ha nem jársz utánna így jártál...

Elég durva nem. Nincs az embernek elég baja hogy mindenhonnan elutasítják...

Köszönöm válaszod!

Szép Napot!

Tomi

2011. jún. 23. 05:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!