Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kb 1 éve vagyok regisztrálva...

Kb 1 éve vagyok regisztrálva a munkaügyi központba és a polgármesteri hivatalba is munkanélküliként?

Figyelt kérdés

és kapok ilyen 27500 ft-ot havonta ,mert nem tudtak munkát adni a szakmáimban!(2) eddig, aztán most meg kitalálták hogy majd közmunkát kell végeznem vagyis gondolom azt fogják mondani mert pár nap múlva be kell mennem.


Én is kerestem munkát folyamatosan csak kb vagy az volt a baj, hogy olyan messze volt a munkahely hogy nem érte volna meg anyagilag sehogy sem , vagy ami közelebb volt oda meg 1-2 év tapasztalat minimum kellett és nem találtam .


De most van valami ami majd lehet hogy 1 hónapon belül összejönne.


na de most akkor ha a héten be kell mennem a munkaügyi központba és mondják hogy akkor most majd csak közmunkára be tudnak osztani , és azt mondom hogy kössz nem , mert nem akarok cigányokkal árkot ásni meg ilyenek , akkor nagyon szar vagyok?


ismétlem van 2 szakmám is és 1x sem hívtak fel hogy ők tudnának munkát adni , én sem találtam sajnos , de ezt a közmunkát nem vállalom be.


2011. máj. 23. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

"lehet hogy 1 hónapon belül összejönne" -erre hajts rá!!!!

Kívánom, hogy sikrüljön!

Most először kell bemenni??? mert akkor még csak regisztrálás - és megpróbálnak a szakmádban vagy közel hozzá elhelyezni! nem rögtön

2011. máj. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A munkaügyi központ nem ad munkát.

(jó esetben) kiközvetít azokhoz a munkáltatókhoz, akik alkalmazottat keresnek.


Ha nem vállalod a közmunkát, megvonják a BPJt amit most kapsz, és egy évig nem kaphatsz munkanélküli ellátást (áll.ker járadék/segély, BPJ).


Plusz a TB rendezésed is megszűnik a BPJ megvonásával.

2011. máj. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem vagy ettől szar alak.feltéve h mész és csinálod amit eléd raknak. persze mellete keress munkát és válald el ha jobbat találsz. de ha egyszer nincs munkád én teljesen egyetértek azzal h csak az kaphasson segélyt aki közmunkát végez.
2011. máj. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogyha nem vállalod el a közmunkát és esetleg nem kapod meg azt a másik munkát, akkor megszűnik az eddigi segély. Szerintem ha nem vagy biztos abbam, hogy megkapod az állást el kéne mégis vállalni a közmunkát - ideiglenesen. Ne ijedj meg, ez nem feltétlenül árokásást takar. Remélem, összejön a másik munka!
2011. máj. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!