Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit lehet kérni alig...

Mennyit lehet kérni alig használt dolgokért?

Figyelt kérdés

Új vagyok a Vatera-típusú eladásban, böngésztem az árucikkek között, de árban nagy eltérések is mutatkoztak. Kérdésem, hogy pl: mennyit lehet kérni egy két alkalommal használt koktélruháért? Hát egy cipőért, amit csupán egyszer viseltem? Hallottam azt a felállást a használt dolgokra, hogy az ár felét plusz még egy kicsit kell kérni. Ti mennyiért áruljátok/árulnátok alig használt ruhaneműiteket?

Nem összegekre vagyok kíváncsi, mert az ugyebár ruhatípus/márka/anyagfüggő, hanem ilyen arányokra. (eredeti ár x százaléka stb)


2011. jún. 23. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Az eredeti ár olyan 60-70%-ért lehet sztem ezeket meghirdetni. 10-15%-os "kedvezményért" senki nem fogja megvenni használtan, akármi is az.


(Ez tapasztalat.)


Ha meg gyorsan el akarod adni, akkor az új ár 50-60%-a.

2011. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

60-70% reális. De ennyiért nem biztos, hogy meg is veszik, pláne ilyenkor, amikor nincs szezonja.

Plusz számolj azzal, hogy ha a boltokban akciók vannak, akkor az ember inkább ott veszi meg újonnan ugyanennyi pénzért.

2011. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elkérni bármennyit ellehet, kérdés megveszik-e.

Szerintem ezt %-ban nehéz meghatározni, csak pl, ha valamilyen ruhadarab mondjuk 10e újonnan, hiába mondják itt, hogy 60-70%, én 7e nem vennék meg egy használtruhát.

Sokszor egy turkálóban már azt sem veszik meg, aminek fix ára van 1500ft, hanem inkább a kilósok között keresnek, aminek 700-800/kg.

Vaterán szerintem még ennél is olcsóbban kell adni, nem tudom felpróbálni, nem tudom megfogni stb.

Mindegy mennyiért vetted, a kereslet függvénye az ár. Írj minimál árat, és hadd licitáljanak…

2011. jún. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van munkád amiből megélsz akkor ez a banki lekötés tényleg jó ötlet, mert ha még tőkésíted is mondjuk negyedévente a kapott kamatokat akkor szépen fog gyarapodni és a nyugdíjas éveidben ez majd jól jön, pláne ha ezen az úton halad tovább az ország.
2011. jún. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!