Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy teljesen árva 20 éves...

Egy teljesen árva 20 éves tanuló milyen támogatásokat kaphat?

Figyelt kérdés
Önellátó vagyok, kapok árvaellátást és családi pótlékot, picit kevesebb, mint 50E Ft a jövedelmem. A szakmunkás iskola befejezése után most iratkoztam be egy 2 éves érettségiző osztályba, ahol közölték, hogy a szükséges könyvek 36E Ft-ba kerülnek és nem kaphatok kedvezményt, mert az egy főre jutó jövedelmem meghaladja a szükséges összeghatárt. Lehetséges lenne, h nem támogatnak egy árvát iskolakezdéskor? Illetve ha ez így van, lenne más lehetőségem támogatás igénylésére (alapítvány, egyszeri szociális segély vagy bárminemű juttatás)? Tudnátok ebben segíteni? Előre is köszönöm!
2011. jún. 28. 00:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
felnőtt ember vagy, elmész dolgozni és lesz pénzed
2011. jún. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5%
ja és a könyveket ki lehet venni a könyvtárból ;)
2011. jún. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Ha nem jár támogatás(nemtudom), akkor megúszhatod kb féláron ha megveszed használtan a könyveket akár interneten is.
2011. jún. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A segély részéhez nem tudok hozzászólni, de egyetemistaként mondom, hogy komoly összegeket lehet spórolni egy könyvtári példánnyal és egy fénymásológéppel, vagy ha nem akarsz az illegalitás bűzös mocsarába merülni - ami miatt tán ezt a hozzászólást is törlik - akkor olcsóbban megszerezheted a használt könyveket pl a neten.
2011. jún. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérjél az önkormányzattól átmeneti segélyt.

[link]

A 45.§-ban van.

Menj be a családsegítőbe, ott jobban tudják a lehetőségeket, hogy mire lehetsz jogosult..

Ha rendesek a suliban a tanárok, segítenek használt könyveket szerezni, akár ingyen is. Habár ha elég segítőkészek lennének, ezt már mondták volna amikor rendelni kellett a könyveket.

2011. jún. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Te már nem iskolakezdő vagy, hiszen egy szakmád már van. Senki nem kap már semmi támogatást ezután, hiszen tudsz dolgozni. aki egyetemre jár, az is magának keresi a pénzt
2011. jún. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is azt javaslom, hogy az önkormányzatnál kérdezd meg. Lehet, hogy a tanuláshoz nem, de máshoz például kaphatsz esetleg támogatást, mint pl. lakásfenntartási támogatás, és az is valami. Sok sikert! Ahol az egy főre eső juttatás nem haladja meg az 50 e Ft-ot, ott azért szoktak valami támogatást adni. Nem lehet könnyű Neked. Jól teszed, hogy tanulsz, és esetleg még diákmunkát is találhatsz. Minden jót Neked! Szia!
2011. jún. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egy picit elszomorító bizonyos emberek hozzáállása. Nem azért szeretnék tanulni, h ne dolgozzak, hanem hogy többre vigyem. Minden lehetőséget számításba vettem és ez tűnt a legjobb megoldásnak. Édesanyámmal albérletben laktunk, egyedül nem tudtam fenntartani, így most kollégiumban élek. Ha elmennék dolgozni, megszűnne az árvasági, a családi, tehát az összes eddigi jövedelmem, plusz keresthenék egy albérletet, amit a fizetésem lehet, h nem is fedezne. Ráadásul tisztában vagyok a munkapiaci helyzettel, vidékiként tudom, hogy nincsenek nagy lehetőségeim a szakmámmal. Ezért döntöttem úgy, hogy tanulok. Egyetemistaként könnyebb iskola mellett dolgozni, egyéni órarenddel, ráadásul nem is muszáj bejárni, de persze igyekszem majd délutánra valami diákmunkát találni, de ebben sem bővelkedik vidék sajnos, már megnéztem a lehetőségeket. Csak gondoltam hátha tud valaki valami alapítványról, ami az ilyen hátrányos helyzetben lévő fiatalok tanulmányait támogatja. Szeretnék hinni abban, hogy nekem is van lehetőségem a tanulásra.

Az iskolában annyira nem voltak segítőkészek, hogy még a könyvek listáját sem adták ide, hogy beszerezhessem máshonnan. De maximum az újakat megpróbálom majd eladni és veszek majd használtakat. Akik igazán segíteni akartak a válaszukkal, azoknak nagyon köszönöm!

2011. jún. 28. 10:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az utolsó hozzászóló vagyok. Ne törődj azokkal a hozzászólásokkal, amik elkeserítettek. Sokfélék vagyunk. Mindenképpen dicséretes, hogy tanulni szeretnél, és én azt mondom, tedd is azt, mert legalább esélyed lesz kikerülni a nincstelenek közül. Bár úgy sem könnyű, de legalább növeled az esélyeidet. Szerintem egy próbát megér bemenni az önkormányzathoz és megkérdezni. Ha sikerülne megszerezned a könyvlistát, használtan hozzá lehetne jutni a könyvekhez. Kitartást, sok sikert kívánok. Nem könnyű Neked, de látom erős vagy, úgyhogy sikerülni fog! Szia!
2011. jún. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
már ne is haragudj, de rossz a hozzáállásod, semmi nem köt oda, ahol élsz, ebbe az országba se...menj a munka után...tanulni később is ráérsz, menj keress magadnak munkát...20 évesen, szakmával, 0 anyagi háttérrel ne akarj tanulni
2011. jún. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!