Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy van az, hogy...

Szerintetek hogy van az, hogy az egyik emberhez csak úgy jön, folyik a pénz, a másik ember meg a napi megélhetésért küzd?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 06:21
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Igen, de most nagyon elgondolkodtam, hogy valamit tennem kell. Köszönöm a válaszaitokat!
2011. jún. 28. 08:57
 22/32 anonim ***** válasza:

08:55


És anyukád mennyit keres a 6 diplomájával?


(no offense, csak érdekel, hogy értelme is volt-e vagy csak tanulásfüggő...)

2011. jún. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
500 körül nettó
2011. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
És mi az a munkakör, amihez 5 diploma kell, sőt, a családdal töltött idő helyett még egy hatodiknak is nekiáll az ember? És melyek ezek a diplomák?
2011. jún. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Azért ha van valami ötletetek, szívesen venném!
2011. jún. 28. 15:35
 26/32 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet hogy kétszer kapod meg az üzenetet,de szakadozik a net.

Szóval a válaszom: én is iskolatitkár vagyok és 50 éves, és sajnos kiderült ha nem gondoskodom magamról, nem lesz se nyugdíjam, se semmi. a fizetés meg lassan csak a rezsire elég. Ezért én is belevágtam egy halózatos jellegű munkába, igaz ez szerencsére nem termékforgalmazás, hanem indítottam egy nyugdíjmegtakarítást, ami jó lesz 20 év múlva a gyerekemnek, addig meg amíg dolgozom benne addig plusz jövedelmet biztosít nekem, ill. ha jól sikerül csinálnom, akkor életem végéig lesz belőle passzív jövedelmem. Ha síránkozom és kifogásokat keresek abból semmi nem lesz. ennyi idősen viszont másfajta munkához nem igen van lehetőségem. Előttem példa az unokaöcsém, aki villanyszerelőként ebben az üzletben 500 ezer havi passzív jövedelemnél tart, és ez lesz még több is, és nem kell hozzá csak 4 munkatárs. ráadásul törvényes, legális, PSZÁF által ellenőrzött munka. Szóval van ilyen is csak körül kell nézni.

Üdv. Éva

2011. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

A diplomás kérdést aki feltette, annak mondom, hogy én szüleimnek is van egy rakat diplomája, ha jól számolom apámnak 1 főiskolai, 3 egyetemi diplomája van meg egy rakat felsőfokú szakképzettsége, anyámnak meg 1 főiskolai, 4 egyetemi. Nyilván a másoddiplomákat munka mellett, levelezőn csinálták. És megérte. De ez nem feltétlenül követendő példa, ha valaki nem vált szakmát, akkor nem szükséges. Ők váltottak, és az új szakmájuk jobban bejött. A kérdezőnek is ajánlom a másoddiplomás képzéseket, már ha nem elégedett a mostani szakmájával és fizetésével.


Amúgy az alapvetésre reagálva, nekem az a véleményem, egyik félnek sincsen igaza. Tényleg nagyon sok ember van, aki nem tesz semmit a sikerért, de a másik oldalon ha mindent megteszel a sikerért, akkor sem garantált. Ettől még érdemes megpróbálni, az másik kérdés, hogy mennyit érdemes kockáztatni. Nagyon sok befutott vállalkozó van aki baromi sokat kockáztatott a sikerért, de azt is látni kell, hogy ha 10-en kockára tették a megélhetésüket a sikerért, és 1-nek sikerült, akkor azzal az 1-el példálózik mindenki, az 1 tönkrement emberrel senki.


De pl. egy szakmai átképzés nem jelent ekkora kockázatot, ha nem jön össze maradhat a régiben is minden. Tehát mondom, próbálj tanulni valami új szakmát, vagy csak próbálj jobb állást megpályázni. Sokat nem veszíthetsz!

2011. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:

20:55 Éva


Említetted a hálózatépítős dolgot ugye. Nos, az én családom is ilyennel foglalkozik. Anno volt, hogy a villanyunkat is majdnem kikötötték, a kocsit lefoglalták, kajára alig került... stb. Megkeresett minket egy ismerősünk pár hónappal ezelőtt. Elmagyarázták, hogy náluk hogyan van ez a hálózatépítős dolog és a termékeik is nagyon jók. Megvásároltuk a terméket, mert úgy éreztük szükséges, így összespóroltuk rá a pénzt (pedig eléggé csekély összeg volt). A cégfelé a regisztrációt ezzel meg is kaptuk, hogy megvettük a terméket és mi is tudtunk kiépíteni magunknak egy hálózatot. Nagyjából 3 hónapja csináljuk, de havi 400ezernél tartunk. Mivel még nem ragisztrálhatok (nem vagyok 18 - még pár hónap...) ezért a szüleimnek segíte itthonról tovább fejleszteni a hálózatot. Az elején nekünk is hihetetlenül nehezen ment. De mostmár minden rendben lesz. A tartozásainkat is már tudjuk törlesztgetni. Itthon is nyugodtabb a családi légkör és kiegyensújozottabb is. Ami még nagyon jó, hogy ez ey magyar cég és rengeteg más országban is kintvan már. Pontosan jön a jutalékosztás is és még a termékek is kiválóak.

Csak javasolni tudom mindenkinek, ha ilyennel áll szemben bátran merjen belevágni, mert veszteni nem veszthet. Sőt! Még segítséget is kaphat, mert érdeke mindenkinek, hogy a másiknak is több legyena jövedelme, mert azzal neki is nő. Én a továbbtanulás mellett mindenképpen ezt fogom még továbbra is csinálni. Egyszerűen elvarázsolt ennek az m.l.m.-nek a világa.

Tehát, kedves kérdező. Vágj bele bátran ilyesmibe, mert tényleg nincs vele semmi veszíteni való. Többségben, akikhez dől a lé úgy, hogy nem olyan helyre születtek és/vagy nincs olyan végzettségük, de még a lottón sem nyert, azoknak szerintem ebbena világban csak ezzel van lehetőségük többnyire. Sok sikert! :)

2011. júl. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, a segítőszándékot. Ha valami emberbaráti mlm-et találnék, lehet, hogy elgondolkodnék rajta. Az átképzésen is gondolkodtam már, de még nem jutott eszembe, mi lenne az, amivel munkát is találnék. Kisvárosban élünk. A jól fizető munkák, hivatások (mérnök, közgazdász, informatikus) nekem már kiestek. Nem egy ismerősöm elvégezte a mérlegképes könyvelőit (nem kevés pénzért), és jelenleg munkanélküliek. Nem folytatom a sort. Másrészt nekem a tanulás is nehezen kivitelezhető, mert csak be kellene járni néha órákra, vizsgázni, és jelenleg az is gond, kire hagyom pici lányom. Tudom, ez mind kifogásnak hangzik. Lehet, hogy másként állnék hozzá, ha valamelyik szakmában nagy fantáziát látnék. Az utolsó hozzászólótól kérdezném, hogy konkrétan melyik mlm-be léptek be a szülei? Esetleg utánanéznék, milyen is az. Még egyszer köszönök mindent.
2011. júl. 4. 08:39
 30/32 anonim ***** válasza:
Én már 3éve dolgozom iskola mellett, 2 munkahelyen....és mégsem jutottam előbbre! Egyetemre/főiskolára nem birtam menni mert nem futotta volna albérletbe kollégiumba meg nem vettek fel...hiába dolgoztam semmit sem ért kb...sőt még dolgozok is és b*szhatom. Apám elhagyott minket mikor kicsi voltam, anya 2helyen dolgozik szintén hogy eltartson engem és a tesómat! Jól élünk amire kell arra megvan a pénz, értem itt étel, és ruha ha szükség van rá...otthon besegitek a keresetemmel és igy sikerül megélnünk. Ugyhogy szerintem nekem sem azért nincsen pénzem mert nem dolgozom...anya nemtud támogatni az a pénz meg amit keresek nem elég arra hogy nagyobb végzettségem legyen...de majd egyszer ha összegyűlik annyi:D
2011. júl. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!