Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Cialdini: Hatás című könyvében...

Cialdini: Hatás című könyvében miért ilyen sorrendben vannak az összegek (marketing jellegű kérdés -bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most olvasom ezt a könyvet, az első fejezet végén a következő kérdést találtam:


"...adománygyűjtő szórólap eléggé szokványos, kivéve a választható összegek sorrendjét. Magyarázzuk meg a kontraszt elve segítségével, hogy a legkisebb összeg két nagyobb összeg között szerepeltetése miért hatékony módszer a lehető legtöbb és legnagyobb összegű adomány összegyűjtésére!"


összegek: 25$ 10$ 5$ 15$ $...


Nem tudtam megoldani, köszi aki segít:D


2011. júl. 1. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg arra alapoz,hogy nagyobb összeget kevesebben adnak,mint kisebbet. Akitől kérnek az a 25-öt is sokallja,és a l5-öt is. Inkább megadja a tizet.

Sok kicsi pedig sokra megy.

2011. júl. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi én is gondoltam ilyenre,de az kérdésben az szerepel: "legtöbb és legnagyobb összegű adomány összegyűjtésére!"

a legtöbb, az oké, de a legnagyobb... a legnagyobb az a 25 dollár, hmmm...

2011. júl. 1. 19:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaz,hogy a 25 számszerűéeg a legnagyobb. De a kérdés az,hogy a "lehető legtöbb és legnagyobb összegű" legyen a gyüjtés.

Tegyük fel,hogy 100-an adakoznak. ( Ez a lehető legtöbb adakozó)

Közülük 5-en adnak 25-öt = 125

l5-en " 15-öt = 225

80-an " 10-et = 800

Tehát érvényesül a lehető legtöbb is.

2011. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi értem mire gondolsz:) A kérdés értelmezés jogos:) Kíváncsi lennék valakinek a véleményére, aki szintén olvasta a könyvet, vagy marketinges, hogy ez tényleg működik?:D
2011. júl. 4. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Pszichológia,és valóban működik.

Részt vettem egy jótékonyságú célú koncert szervezésében régebben. A belépőjegyek különböző árkategóriába tartoztak. A legtöbb belépő a középkategóriásból összegekből kelt el. Magas összegű sokkal kevesebben vettek. Érdekes módon,még azok sem vették a legmagasabb összegű belépőt,akik nagyon jómódúak voltak. Ők is inkább a középkategóriásat vették.

A legkisebb összegűt csak a kevés,alacsony jövedelmű,többnyire nyugdíjas vette.

2011. júl. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még,hogy ez az elv a kereskedelemben is működik.

A fiam volt osztálytársa egy jól menő műszaki üzletet üzemeltet. Az árú választék árban és minőségben is széles skálán mozog.

A nagyon drága,márkás dolgokat és az olcsókat kevesen veszik. Legnagyobb árbevétele a középkategóriás cikkekből van.

2011. júl. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:) Köszi a válaszokat, már tudom mire jó, de hogy miért ez a sorrend, azzal még nem vagyok tisztában lényeg, hogy ez:)

Bár lehet, hogy nem kell bonyolultabb választ adni, minthogy a 25 sok az 5 kevés marad a 10 és 15:)

2011. júl. 8. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!