Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik végzettség/szak lesz a...

Melyik végzettség/szak lesz a legkeresettebb nemzetközileg úgy 8-10 év múlva, amivel sokat is lehet keresni?

Figyelt kérdés
...vagyis milyen egyetemre menjek, ha sok pénzt szeretnék és külföldi állást, úgy hogy nincs több millióm az egyetem finanszírozására?
2011. júl. 3. 14:30
 1/4 anonim válasza:
Még egy évre se tudják megmondani, nem hogy 8-10 évre! De orvosra tuti szükség lesz mindenhol. Ha felvesznek államira akkor azért ki lehet fizetni. Nem azt mondom, hogy olcsó, de legalább keresett és tuti elhelyezkedsz vele, bárhol a világon.
2011. júl. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Orvosi 100%


Ezen kívül (gépész) mérnök, elektromérnök is elég sanszos. Építészmérnök már nem annyira.


A profi programozó / grafikus is, de ahhoz jónak kell lenned a szakmádban.

2011. júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

orvos


öregszik a lakosság...

2011. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

sok pénz? hm

én villanyszerelőnek mentem és nem bántam meg(23 vagyok)

8-10 év múlva ugyanúgy árammal fog működni rengeteg dolok,azokat valakinek meg kell szerelnie,bekötnie.

Igaz,hogy szakmunka. De akinek van esze,és tapasztalata( és sokan nem véletlenül mondják),hogy egy szakma gyakran többet ér egy diplománál.

Itthon persze nincs túlfizetve,de ha dolgozol 1 évet itthon, és elég tapasztalattal rendelkezel,hogy külföldön is vállalj munkát,havi fél millióért,vagy többért.

A korombeliek jókat nevetnek,amikor elmondom,hogy mit dolgozom,de amikor buliban elmegy az áram,biztosíték kiold,vagy bármi hasonló probléma van 10 emberből 9 sír,vagy hazamegy,1 pedig megoldja a problémát.

Továbbá bizonyos cégeknél árkedvezményt kapsz,ha vásárolsz valamit a szerződtetett bolttal.

+1: ha építkezel,a munkaköltséget,és az anyagköltséget így harmadolod. Több 100 ezerrel olcsóbban megúszod,ha már alapból ebben a szakmában vagy jártas. Tudod,hogy mi hol van,te tervezed meg,mihez mi kell és mennyi.

Így nem fogod fogni a fejed,hogy a szakmunkások 8 órából 3at elkávéznak,cigiznek,esznek,hanem haladsz a saját tempódba,esetleg haverokat hívsz,és kifizete őket(még így is sokkal olcsóbb,és nem is kockázatos,ha ismered őket)

El lehet gondolkodni a szakmákon,rohamosan csökkennek.

Egyszer majd épp hogy elérik a szükséges minimumot,az áraik megtöbbszöröződnek.

Bízom benne,hogy esetleg 10 év múlva sokkal több szakmunkás lesz itthon,és az irodai papírkukacokból pedig kevesebb. Hogy miért?

Az elmúlt 2 év során,minimum 10 emberrel találkoztam,köztük volt sulink igazgatójával is. Aki nagyon tudta mondani,hogy mit hogyan, mikor még csavarhúzót se tartott a kezében.

Munkahelyen még több ilyen van,csak feladatokat osztanak ki,de fingjuk sincs

,hogy mi kell hozzá,és hogyan lehet megcsinálni.

Ideális munka:

-a tulaj megmondja,hogy mire van szüksége.

-a szakember megmondja,hogy hogyan,mennyi,miért

Valós munka:

-a tulaj mindent mond,megmagyaráz,de azt se tudja mit akar

-a szakmunkás vakarja a fejét

Egy szónak is száz a vége.

Egy közmondással zárnám.

Nehogy már mi tanítsuk a nagymamát lekvárt enni.

2016. jan. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!