Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha halasztok az egyetemen,...

Ha halasztok az egyetemen, akkor miért nem lehet diákmunkát vállalni?

Figyelt kérdés
Mióta nem lehet passzív nappali tanulói jogviszonnyal diákmunkát vállalni?
2011. júl. 8. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondold végig egy kicsit, és azonal rá is jössz. Amennyiben passzív vagy, nem vagy diák, mivel nem jársz iskolába. A passzív státusz csak arról szól, hogy ne kelljen újra felvételizned, ha folytatni akarod, de attól még nem vagy diák. A diákmunka azért diákmunka, mert a diák csak a kiszámíthatatlan és korlátozott mennyiségű szabadidejében tud elmenni dolgozni - mondjuk heti 1-2-3 napot - na ez most rád nem igaz, mivel nincs egyéb elfoglaltságod, te megteheted, hogy teljes munkaidőben dolgozz.
2011. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szövetkezettől függ a dolog, van ahol tudsz dolgozni passzív státuszban is. De itt általában nyolcórás munkákat is kínálnak.
2011. júl. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig minden gond nélkül lehetett passzív nappalis jogviszonnyal is diákmunkát vállalni, mivel a nappali jogviszony volt diákmunkánál követelmény. Nem értem, hogy most hirtelen egyik napról a másikra miért lett kötelező az aktív jogviszony?
2011. júl. 8. 14:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak az érvényes iskolalátogatási igazolás kellett, érvényes diák nem volt feltétel.
2011. júl. 8. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Komolyan kell érvényes diák is? Én is úgy tudtam, lehet passzívon diákmelózni. Ismerek is nem egy embert, aki passziváltatta magát, és 40 órában dolgozik diákszövetkezeten keresztül. Biztos, hogy ez megváltozott?
2011. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A diákszövetkezet, aki közölte velem ezt a változást arra hivatkozott, hogy augusztustól lesz törvényileg előírva.
2011. júl. 8. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!