Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet valamiért úgy...

Hogy lehet valamiért úgy pénzt kérni (ha az nem adó), hogy cserébe nem jár semmilyen ellenszolgáltatás?

Figyelt kérdés

Van egy számomra igen felháborító jogi problémám.


Van egy KFT-m, melynek van egy telephelye, ahol üzleti tevékenységet folytatok, és az önkormányzat arra kötelezett, hogy béreljek parkolót a Városgazdálkodástől, mely az önkormányzattól teljesen külön álló cég, mivel az üzletfeleimnek és esetlegesen az én autómnak is parkolnia kell valahol.


Én meg is kötöttem a szerződést a városgazdálkodással, miszerint fél évre bérlek 1 db parkolót tőlük (mivel az üzleti tevékenységem szezonális, és négyzetméterre számították ki, hogy hány parkoló kell), a parkolóbérlet díját ki is fizettem. Egyébként a bérelt parkolóhelyem fizetőövezetben van, és a városgazdálkodás azt mondta, hogy attól hogy én parkolóhelyet bérlek, az nem jelenti azt, hogy az a parkoló nekem és az üzletfeleimnek lenne fenttartva, vagyis ott bárki megállhat, és ráadásul mindenkinek, aki ott parkol, külön még parkolódijat is fizetnie kell (akár én vagy üzletfeleim parkolunk abban az egy parkolóban).


Szóval, hogy lehet az, hogy fizettem egy szolgáltatásért, amiért semmit nem kapok valójában, ráadásul ezt a parkolót nekem bérbeadták, de ugyanezt a parkolót, akár óradíj fejében más is használhatja. Most akkor egy szolgáltatásért kétszer is beszedhetnek díjat, ráadásul nem egy embertől, hanem bárkitől aki ott parkol?


A parkolóhelyre egyébként nem is engedélyezik kitenni, hogy az kft-m ügyfelei számára fenntartott.


Szóval, akkor most van is parkolóm meg nincs? Sőt ha parkolok, akkor kétszeresen is díjat fizetek a parkolásért?


Azzal semmi gondom nincs, hogy parkolót kell bérelnem (mivel önkormányzati rendelet), csak azzal van gondom, hogy a pénzemért semmit nem kapok cserébe.


A városgazdálkodásnál egyébként azt mondták, hogy nyugodtan fogjam fel úgy, mint egy adót. De akkor ez miért nem parkoló adó? Mert ha ez ténylegesen adó lenne, akkor nem is vitatnám a dolgot, de ez nem az.


Kérlek titeket, adjatok tanácsokat, mit tudnék kezdeni ezzel a problémával! Van esély jogorvoslatra esetleg, vagy tényleg teljesen jogos, amit művelnek?


2011. júl. 9. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek Magyarországon!

Ez van ezt, kell szeretni /az más kérdés, hogy rablás/.

2011. júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyébként mekkora összeg?
2011. júl. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!

Nem a véleményed érdekel, hanem az, hogy jogilag megállja-e a helyét ez az egész vagy sem.

Második válaszoló!

A bérleti díj és a parkolási díj fél évre kb 600.000 Ft - 800.000 Ft összegre is rúghat.

Akkor még nem is lenne probléma, ha csak egyszer szednék be a pénzt, vagy a parkolóbérletért, vagy a parkolási óradíjért. Most az a helyzet, ha parkolni akarok, akkor két jogcímen is fizetnem kell.

2011. júl. 10. 01:26
 4/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Itt mindenki a saját véleményét fogja leírni neked, legalábbis, ha önálló gondolatokra képes, ha a jogi háttérre vagy kíváncsi, akkor menj be az önkormányzathoz, vagy pereld be őket. Ez utóbbi akár sikeres is lehet, mert VÉLEMÉNYEM SZERINT nem szedhet dupla díjat a parkolásért.

2011. júl. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel bárkitől akinek van valamilyen cége parkoló övezetben bérelnie kéne parkolóhelyet egyébként aki parkoló övezetben lakik éves parkoló bérletet kell váltania évente ami kb 6000 ft de nem kell plussz 100 asokat bedobálni mert azért van a bérlet.Szerintem téged jól megvezettek.
2011. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mi az hogy megvezettek? Akkor az összes vállalkozót megvezették, akinek üzlethelyisége van, mivel mindenki fizet bérleti díjat, méghozzá ugyanúgy mint én, csak én nem fogom tűrni, hogy jogtalanul megvágjanak.

Egyébként bejelentésköteles tevékenységhez működési engedélyt parkolóbérlet megléte után adnak, szóval nélküle nem vállalkozhatsz. Fizetek én természetesen a parkolóért, ha az szükséges, de ne kétszeresen kelljen.

Egyébként a szerződésben semmi nincs arról, hogy a bérlet mellé még parkolási óradíjat is köteles vagyok fizetni.

Pontosan a jogi hátterére vagyok kíváncsi a dolognak és nem személyes véleményekre. Személyes véleményekkel semmire sem megyek.


Mi az, hogy kérdezzem meg az önkormányzatot? Persze, biztos az fogják válaszolni, bocsi, jogtalanul szed be kétszer pénzt ugyanazért a szolgáltatásért a városgazdálkodás, aminek meg egyébként sincs semmi köze az önkormányzathoz.


Több hasznavehetetlen hozzászólásra pedig előre leírom, hogy nem válaszolok.


Aki ért a témához, annak a véleményére, tanácsaira viszont nagyon kíváncsi vagyok.

2011. júl. 10. 19:02
 7/11 anonim ***** válasza:

1. Ha nem személyes véleményekre vagy kíváncsi, akkor baromi rossz helyen tetted fel a kérdést. Nem hiszem, hogy túl sokan ismernénk a lakóhelyed szerinti önkormányzat rendeleteit, főleg hogy még településnevet sem írtál!


"Mi az, hogy kérdezzem meg az önkormányzatot?"


Esetleg megadják a rendeletük számát ami alapján szedik a pénzt, és amit jogi úton meg lehet támadni.

2011. júl. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tárgytalan a téma.

Igaz, hogy sok időmbe telt, mire megtaláltam az ide vonatkozó jogszabályokat, de végül sikerült.

Lényeg, hogy profitorientált gazdasági tárasáság a semmiért nem szedhet be pénzt, vagyis árut vagy szolgáltatást kell cserébe nyújtania (én szolgáltatást nem kapok, mivel a parkolót bári használhatja).

Másik dolog, hogy konkrétan ugyanazt az árut vagy szolgáltatást nem lehet két külön személynek is eladni (én is fizetek, és más is aki ott parkol). Vagy egy darab áruért vagy szolgáltatásért kétszer is fizetséget kérni (ha én parkolok a parkolóban kétszer is fizetek).


Már fel is vettem egy jogásszal a kapcsolatot, hogy lépjen az ügyben, aki azt mondta, hogy teljesen jogszerűtlen az, amit a városgazda csinál. Úgy néz ki a, hogy jogi síkra terelem az ügyet.


Ahhoz minek is kellene ismernem a határozat sorszámát, ami alapján parkolóbérlésre köteleznek, hogy el lehessen dönteni, hogy a városgazdálkodás jogszerűen jár el vagy sem?


Az önkormányzatnak semmi köze a városgazdálkodáshoz. Az Önkormányzat csak parkoló bérlésére kötelez a határozatával, nem az önkormányzat kötelez arra, hogy a parkolóért kétszeresen is fizessek hanem a városgazdálkodás, akitől a parkolót bérlem.


Egy kérdésem volt egyébként, hogy jogszerű-e ez az egész, amit leírtam. Erre a kérdésre a vélemények nem megfelelő válaszok, egy jogi kérdésben elárulná valaki, hogy mit ér akárkinek is a véleménye?


Az ügyvéd, akinek a segítségét kértem legalább normálisan válaszolt, hogy teljesen jogszerűtlen a dolog, és mellesleg etikátlan is.

2011. júl. 11. 12:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Mit gondoltál, itt majd kapsz ingyen ügyvédet?!

Egyébként ahhoz is sötét vagy, hogy értelmezd a választ: a RENDELT nem határozat, az egy jogszabály, amit az ügyvéded majd szépen megtámad, hogy valamiért jogsértő.

2011. júl. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerinted, miért írtam határozatot? Mem rendeletben hanem határozatban van szabályozva (parkolóbérletről nincs helyi rendelet nálunk). Szerintem te vagy sötét, ha nem tudod, hogy az önkormányzat határozatot is kiadhat, és a helyi rendelet pedig nem jogszabály!!! Sőt az önkormányzat jogszerűen jár el, mert ő csak kötelez egy szolgáltatás igénybevételére. Ebben semmi kivetnivaló nincs, az viszont jogsértő, amit a városgazdálkodás csinál. Ez kb olyan helyzet, mintha lenne autópálya bérleted is, de külön fizessél még napijegyet is az autópálya üzemeltetőjének, mely egy profitorientált cég.

Igaz, hogy nem vagyok járatos a témában, de legalább alap dolgokkal jobban tisztában vagyok mint te. Semmi közöd nincs a témához, csak próbálsz okoskodni.

Nem ingyen ügyvédet kértem, hanem azt kérdeztem, hogy jogszerű-e a dolog vagy sem.


Tudod, lehet vannak olyanok itt a fórumon olyanok, akik ismerik az ide vonatkozó jogszabályokat, és tőlük vártam kérdést a válaszomra.


Egyébként pedig az ügyvédem szabadságon volt, és nem volt elérhető, és azért tettem fel itt a kérdést, mivel ez alatt a pár nap alatt is tízen ezreket fizettem ki parkolás miatt.

Ha biztosan tudtam volna, hogy nem jogszerű ez a dolog, akkor megspóroltam volna magamnak egy csomó pénzt.


Már nem fizetek óradíjat a parkolásért, csak jönnek a bírságok, de le vannak szarva, mivel úgyis bíróságra viszem az ügyet.

2011. júl. 12. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!