Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet valamiért úgy...

Hogy lehet valamiért úgy pénzt kérni (ha az nem adó), hogy cserébe nem jár semmilyen ellenszolgáltatás?

Figyelt kérdés

Van egy számomra igen felháborító jogi problémám.


Van egy KFT-m, melynek van egy telephelye, ahol üzleti tevékenységet folytatok, és az önkormányzat arra kötelezett, hogy béreljek parkolót a Városgazdálkodástől, mely az önkormányzattól teljesen külön álló cég, mivel az üzletfeleimnek és esetlegesen az én autómnak is parkolnia kell valahol.


Én meg is kötöttem a szerződést a városgazdálkodással, miszerint fél évre bérlek 1 db parkolót tőlük (mivel az üzleti tevékenységem szezonális, és négyzetméterre számították ki, hogy hány parkoló kell), a parkolóbérlet díját ki is fizettem. Egyébként a bérelt parkolóhelyem fizetőövezetben van, és a városgazdálkodás azt mondta, hogy attól hogy én parkolóhelyet bérlek, az nem jelenti azt, hogy az a parkoló nekem és az üzletfeleimnek lenne fenttartva, vagyis ott bárki megállhat, és ráadásul mindenkinek, aki ott parkol, külön még parkolódijat is fizetnie kell (akár én vagy üzletfeleim parkolunk abban az egy parkolóban).


Szóval, hogy lehet az, hogy fizettem egy szolgáltatásért, amiért semmit nem kapok valójában, ráadásul ezt a parkolót nekem bérbeadták, de ugyanezt a parkolót, akár óradíj fejében más is használhatja. Most akkor egy szolgáltatásért kétszer is beszedhetnek díjat, ráadásul nem egy embertől, hanem bárkitől aki ott parkol?


A parkolóhelyre egyébként nem is engedélyezik kitenni, hogy az kft-m ügyfelei számára fenntartott.


Szóval, akkor most van is parkolóm meg nincs? Sőt ha parkolok, akkor kétszeresen is díjat fizetek a parkolásért?


Azzal semmi gondom nincs, hogy parkolót kell bérelnem (mivel önkormányzati rendelet), csak azzal van gondom, hogy a pénzemért semmit nem kapok cserébe.


A városgazdálkodásnál egyébként azt mondták, hogy nyugodtan fogjam fel úgy, mint egy adót. De akkor ez miért nem parkoló adó? Mert ha ez ténylegesen adó lenne, akkor nem is vitatnám a dolgot, de ez nem az.


Kérlek titeket, adjatok tanácsokat, mit tudnék kezdeni ezzel a problémával! Van esély jogorvoslatra esetleg, vagy tényleg teljesen jogos, amit művelnek?


2011. júl. 9. 17:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem ha egyszer volt parkoló bérlrted akkor hogy büntethetnek meg az pont azért van hogy ne büntessenek akkor most mi vaaaan???
2011. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!