Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elküldtem a behajtó cégtől...

Elküldtem a behajtó cégtől kiballagott emberkét, mit tehet?

Figyelt kérdés
Még nem volt 8 óra mikor verte az ablakot a pasas.A férem dolgozott éjjel nem rég ért haza,gyerekek alszanak még(pont a gyerek szoba ablakát verte)kiéztem és mondta mit akar Én meg,hogy most nem alkalmas ilyenkor nekünk még és nem fogom a férjem felkelteni mikor nemrég ért haza.Azt mondta visszajön rendőrökkel.Oké és rázártam az ablakot.Ha vissza is jönne köteles vagyok a rendőrrel beengedni a lakásomba???Mit tehet a behajtó és mit nem?Ez egy centrum parkoló be nem fizetett csekk miatt van szerinte.
2011. júl. 19. 08:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jah,és mi van akkor ha nem is reagálok ha visszajön akár rendőrrel akár egyedül? Mi van ha nem is leszünk itthin?A rendőr bejöhet az ajtómon,felfeszíthetik?
2011. júl. 19. 08:24
 2/13 anonim ***** válasza:

Behajtó vagy végrehajtó?!


A behajtó nem tehet semmit és nem is fog rendőrrel visszajönni, csak próbálkozik megijeszteni.


Ha végrehajtó akkor igen, sőt, fel is töretheti - rendőrök jelenlétében - a lakást.


Apropó, miért is nem fizetitek be a parkolási bírságot?

2011. júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hogy miért nem az szerintem nem tartozik senkire!!!De,hogy kielégítsem a a nagyarcok kíváncsiságát: egy 8-9 éves dolog ez amit akkor is megmondtunk,hogy nem fizetünk ki mivel akkor tette rá a kis cetlit az emberke mikor parkoló órát kajtattunk mert persze ami a közelben volt nem működött!Így egy sarokkal lentebb mentünk és hiába mutogattuk h itt a jegy..stb.

Az OTP faktoring követelési zrt-től volt itt az emberke.

Légyszi csak a kérdésemre válaszoljon aki tud valami biztosat nem beszélgetni szeretnék meg magyarázkodni vad idegen "tökéletes"embereknek!Köszönöm!

2011. júl. 19. 09:10
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha az OTP faktoringtól volt,akkor mehet rendőrrel.
2011. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor várjátok őket, és igen ha rendőrrel jön köteles vagy beengedni.
2011. júl. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Visszajöhet rendőrrel és be kell engedned.

ha nem teszed, akkor feljelentenek hivatalos eljárás akadályozása miatt. Ebben az esetben "bűnsegéd" leszel, ami már börtönnel is büntethető akár....


Engedd be őket nyugodtan!


A végrehajtók nem az ellenségeid. Azért jön, mert van egy érvényes bírósági végzése arról, h tartoztok. Jogilag igaza van, fizetnetek kell.


Nem fog most semmit sem elvinni, csupán megnézi mi nyújthatna fedezetet a tartozásra, valamint elmondja a lehetőségeiteket.


pl, ha kifizetitek a tartozást, akkor vége is az eljárásnak.


Az igazság az, h előbb kellett volna érvényt szereznetek az igazatoknak a bíróságon. Vajon ott miért nem sikerült?



Remélem választ kaptál a kérdésedre!

2011. júl. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Ja értem, bénáztok, megsértődtök, nem fizettek dacból. Gratulálok.


Akkor megúsztátok volna 8.000-rel. Most kb. 50.000-70.000-et fognak rajtatok - teljesen jogosan - behajtani, mert ennyi lesz a perköltség + az OTP factoring költsége.


Zseniális...

2011. júl. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

utolsó előttinek.Igen köszi kb.ilyen válaszra vártam.Reggel azért nem engedtem be mert a pici gyerekem a nagyobb és a férjem és még én is aludtunk reggel fél 8-kor!!!Ő meg verte a baba szoba ablakát mint egy őrűlt.Ez a kérdés amúgy akkor izgatott volna ha olyan korán(igen az én pici gyerekemnek és az éjjeli műszakban dolgozó férjemnak baromi korai)zargatott.ha most jönne vagy délelőtt 10 kor lett volna nem lett volna bajom vele.

Köszi a választ!

2011. júl. 19. 12:17
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsónak!!!

Bénázik a legközelebb álló rokonod meg sértődik!!!Pont az ilyen iq bajnokoknak írtam h nem vitázni meg beszélgetni akarok itt hanem egy normális választ! Amit mondhatni megkaptam.Mit kell minden kérdésnél valami ilyen gyökérnek beszólni,nem értem.Jól ráértek Magyarok ...persze nem a munkára hanem a kötözködésre!Elég idióta dolog más dolgáról ismeretlenűl véleményt alkotni és kritizálni másokat úgy,hogy fingod nincs dolgokról.Lehet,hogy nem fizettem anno ki nem is fogom!!!De neked mi a bánat közöd van hozzá?Elolvastad a kérésem?El!Akkor ha nem bírod ki,hogy ne pofázz bele és mond el a véleményed lépj át rajta és keress olyan kérdést magadnak amire tudsz is értelmes segítő választ adni.

2011. júl. 19. 12:24
 10/13 anonim ***** válasza:

Én azon csodálkozom mindig, hogy vannak annyira buta emberek, akik egy 8000 forintos büntetést nem fizetnek be, mert megmagyarázzák maguknak valami kifacsart erkölcsi logika alapján, hogy az nem is jogos, stb... Persze mikor a 8K-s büntetésből 80.000 lesz az már baj...

Aztán a "magyar jellegű" siránkozás az megy, hogy a gonosz r0hadék végrehajtó reggel fél 8-kor mer dörömbölni az ablakon (amúgy nincs csengőtök?!). Meg bejöhet-e rendőrrel. Felháborító.


Nem fizeted be? Nem baj, ha akarod ha nem úgyis behajtják...


A végrehajtónak ugyan olyan jogköre van, mint a NAV-nak, bármiből tilthat, inkasszózhat, foglalhat. Tök jó lesz majd, mikor egy 200K-s tv-t elvisznek tőletek (50e forintra értékelve) a szomszédok szeme láttára egy 8K-s parkolási bírság miatt.


Szerintem ne hőzöngj, hanem gratulálj magadnak, hogy ennyire buta tudtál lenni, gyorsan HÍVD FEL a végrehajtót (nyilván már sok-sok felszólító levelet küldtek, különben nem jönne személyesen) és fizess. Te b@szol rá egyre jobban, minél tovább nem húzod a dolgot a saját gőgöd miatt.

2011. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!