Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egészségügyi kártérítés! Mennyit?

Egészségügyi kártérítés! Mennyit?

Figyelt kérdés
Mennyi kártérítést lehet kérni ha úgy vett fel a munkáltató hogy epilepsziás vagyok, és tudja hogy a stresszel lehet kiváltani a rohamot. Ennek ellenére szándékosan folyamatosan stresszelt. Egy évig tünetmentes voltam, úgy volt hogy elhagyhatom a gyógyszereket. De Kilépéskor visszatartotta a papírjaimat idegileg kikészített tudván hogy epilepsziás vagyok. Be is következett a baj jött egy roham. Bár nem voltam kórházban de anyám és párom ott volt, és így csak veszélyeztetésről beszélhetünk. Munkáltatómat mindenképp feljelentem más okok miatt is és ezt is szeretném beleírni csak nem tudom mennyi kártérítést lehet ezért kérni maximum. Kérem aki tudd segítsen!
2011. júl. 20. 09:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
91%

"nem az én adószámommal jelentett be" - Nem olvastad el a munkaszerződésedet?

"nem csinálta meg az adóbevallásom"- Nem kötelező, csak az igazolást kell kiadnia.

"de a papírjaimat sem adta ki"- 5 munkanap alatt kell kiadnia

"nem fizette utánam rendesen az adót"- Nem kell adót fizetnie utánad

" és olyan dolgokat álltak a papírjaimban kifizetés címe alatt amit sosem kaptam meg"- Ha aláírtad, ennyi, semmit se tehetsz.

2011. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi az , hogy sok pénzedbe kerül, mire újra jobb állapotban leszel?

Információim szerint, azért merem leírni, mert párommal együtt váltjuk ki a gyógyszereit/Convulex, Lamictal/, ingyenesek, csak a 300 Ft. dobozdíjat kell kifizetni.

2011. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!