Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért vannak ezek az emberek...

Miért vannak ezek az emberek leszólva?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a munkanélküliekre,akik x ideje nem találnak munkát,vagy épp lenne de nem éri meg.


Oké,pénz pénz csak azért abba is bele kell gondolni,hogy nem minden arany ami fénylik.


Más kérdésnél volt,hogy össz havi fizu 74.000 és napi bontásban 3200Ft/nap.


Nem éri meg sokaknak az utazás miatt az ilyen,akkor miért kell hü*ének beállítnai,meg ingyenélőnek,ha egyzserüen ha elválalja ugyan ott tart mint ahol a part szakad. ? !


2011. júl. 21. 16:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
Én azokat az embereket nevezem ingyenélőnek, akik nem is próbálnak munkát találni, vagy túl nagy az elvárás (itt nem a fizetésre, hanem magára a munkakörre gondolok). De akikre ez a szó teljes mértékben jellemző, azok akik minden hónapban verik a az ajtót a postánál a segélyért és elvárják, hogy a magyar emberek tartsák el őket.
2011. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Kevés ember van akinek tényleg nem éri meg, plusz az utazást kb minden munkahely állja, de minimum egy részét. Annál meg semmi nem rosszabb mint semmit sem csinálni. Ha eleinte nem is éeri meg de legalább megveted a lábad, és lehet h kapsz jobb munkát is mert előrébb lépsz. Tudod, aki nem tesz semmit, az nem is halad. Csak azt ne az emberek megkeresett pénzén tegye.
2011. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én sosem voltam híve annak, hogy az ember bármit vállaljon el. Meg sem fordulna a fejemben, hogy havi 74ezerért elmenjek dolgozni. Százszor inkább élnék a megtakarításaimból, amíg nem találok újra rendes állást.
2011. júl. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Jó de itt most azokról van szó, akiknek vannak megtakarításaik, meg ambíciójuk, hanem azokról, akiknek se végzettsége, se ambíciója, de várja a sültgalambot. Azért az nem ugyanaz.
2011. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Százszor inkább élnék a megtakarításaimból"

Jól van, hülyegyerek, majd felnősz...


Egyébként pedig mi az, hogy az utazás elvisz akármennyit? Menjen gyalog vagy kerékpárral akkor! 1 óra alatt 20km-ről is beér!

2011. júl. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Már felnőttem. És volt már rá példa, hogy másfél évig a megtakarításokból éltem. Na jó, alkalmanként jött egy-egy fordítás, tolmácsolás, de fix munkám nem volt.
2011. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Addig amíg vannak emberek akik ilyen kevés pénzért elmennek dolgozni, addig senki ne várja hogy jobb lesz, mert a munkáltató látja hogy alig ad fizetést és tolonganak az emberek a munkáért! Ha senki nem vállalná el, talán észhez térnének, és többet adnának! Nálunk van egy gyár ahol 75.000 a fizu, de ebből még levonják a céges busz költségét, és 2000 ember jelentkezett az állásra!!


Nekem van egy jó szakmám, a diploma folyamatban(levelezőn) közben kisebb nagyobb munkákat csinálok távmunka jelleggel, de állásinterjún nálam a tárgyalási alap a nettó 150.000!(Budapesten)(Ha ennél kevesebbet mondd, akkor megköszönöm a lehetőséget, és eljövök!)

2011. júl. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, de ezt csak akkor teheted meg ha van mire kérned azt a 150 ezret. Mert érted, oda mész h nyelvet nem beszélsz, olvasni tudsz, érettségid nincs, akkor nem nagyon várhatsz sokmindent egy munkáltatótól.

Most nem az h egy dr-ival rendelkező, persze h ne menjen el 75 ezerért, de van aki örül ha annyit kap, mert semmihez nem ért.

2011. júl. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Már felnőttem."

Nem nőttél fel. Fogalmad sincs a világról, és nem látsz tovább az orrod hegyénél. De erről nyilván nem lehet meggyőzni, nem is erőltetem magam.. Majd tényleg felnősz, és belátod magad is.

2011. júl. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tegyük fel,hogy megtakarítás nincs.Élettársnak van munkája.

Oda vissza legyen 3 óra az út,és úti költséget illetőleg semmilyen más juttatást nem biztosítanak fizun kívül.


Szerintetek megéri?

2011. júl. 21. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!