Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SEGÍTSÉG! Hogy beszéljem le...

SEGÍTSÉG! Hogy beszéljem le édesanyámat, hogy a WAM Holding Kft. Kamuhirdetésének bedőljön?

Figyelt kérdés

Az anyám megszállott otthoni munka kereső, már többször bedőlt ilyen csalásoknak sajnos, holott utánanéztem és mutattam neki negatív kritikákat az ilyen csalókról, de mégis mindig fizet és reménykedik...

Meséli az ismerőseinek, már két reménytelen illető be is dőlt, ők is fizettek. 2500 ft-ot kértek a jelentkezési lapért meg holmi tájékoztatóért, aminek az alján nagyon apró betűkkel ott van hogy a jelentkezési lap visszaküldésével a referencia csomagot megrendeljük 9990 Ft-ért. Eleget hallottam és olvastam ilyen otthoni munkát hirdető álcégekről, sokan bedőltek ugyanennek a cégnek is. Anyámnak ezúttal is mutattam negatív kritikákat, de nagyon félek, hogy mégis képes lesz elküldeni a jelentkezési lapot és kifizetni fölöslegesen a 10ezrest a postásnak ezért az értéktelen semmiért kb.

Sajnos tudom, hogy az ilyen otthoni munkák nagy része átverés, de anyám túlságosan reménytelen és végtelenül naiv nézőpontját tekintve még akkor is hagyná magát lenyúlni, teljesen feleslegesen.

Tanácsokat szeretnék tőletek kérni, hogyan beszéljem le erről! Eléggé elszomorít a naivitása, főleg, mivel már többször is hagyta magát átverni és még mindig nem lehet meggyőzni!


2011. szept. 1. 14:17
 1/2 okoska31 ***** válasza:
Keress olyat, ami tényleg megbízható, és mutasd meg neki azt - akkor nem a semmi miatt mond le a lehetőségről, hanem egy jobbért!
2011. szept. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy idegeneknek mindig jobban hisznek az emberek, ha a közelálló véleménye az ő vágyaik ellen dolgozik (lásd kognitív disszonancia).

Személyesen az ilyen-olyan katalógusos nyereményjátékban van tapasztalatom, ahol persze részletre is lehet vásárolni... Anyám akkor hagyta abba, amikor már a tartozásai miatt végrehajtással fenyegették és sírva hívott fel, hogy ki kéne fizetnem úgy 120.000 forintot.

Amíg ő maga nem látja be, hogy szívatják, addig szerintem esélytelen a meggyőzés.

2015. jan. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!