Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mir tehetek? Surgosen kell...

Mir tehetek? Surgosen kell segitseg! Haszonelvezeti jog-tulajdon jog-eladasa!

Figyelt kérdés

2007-ben a batyam haszonelvezeti jogot kapott tolem az 1/3 reszet pedig 1 ftert megvettem tole.az hogy en lettem a 100% os tulajdonos az bekerult a tulajdoni lapra,de az nem,hogy a batyam haszonelvezo.

Most jelentkeztek a hazra hogy megvennek,de nem tudom,hogy most akkor a batyamnak van e valami joga itt barmihez,pl kitehetik e innen a batyamat vagy attol fuggetlen hogy a tul.lapon nincs rajta attol meg ugyan ugy haszon elvezo?most akkor mi van?

Azt tudom,hogy eladhatom a hazat nelkule,de vele mi lesz?jogilag mit tehet? Irjatok legyszives mert a vasarlo valaszt akar en pedig nem ertek ehhez.

Ja es a batyammal ez a hasz.jog-tul.jog csere azert volt,mert a tartozasai miatt elvittek volna a hazat.

Bocs ha kuszan irja ki,sajnos nem tudok mit tenni vele,masodszor javitottam mĂĄr ki.


2011. júl. 26. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Fordulj ügyvédhez.
2011. júl. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen,ennyit mĂĄr ĂŠn is tudok,de nem tudok ugyvedhez menni!!!ezĂŠrt Ă­rtam ide hĂĄtha van vki aki tud tanĂĄcsot adni!
2011. júl. 26. 11:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Erre itt senki nem fog tudni neked jobbat mondani, ugyanis látni kéne a szerződést, hogy abban hogyan kötöttétek ki a haszonélvezetet, egyáltalán benne volt-e, stb.

Ez az 1 Ft is fura nekem, eléggé színlelt szerződésnek tűnik, nyilvánvalóan inkább ajándékozásról van itt szó, nem adásvételről, nem is beszélve az egész ügylet céljáról, ami ugyebár nagyon nincs rendben... De ez nem számít most.

Érdemes lenne bemenni a földhivatalhoz egy iratbetekintésre, megnézni a szerződést, ami benn van, a kérelmet, amit akkor beadtatok... Megérdeklődni, hogy miért nem jegyezték be a haszonélvezetet az ingatlannyilvántartásba? Visszagondolni, hogy nem kaptatok-e esetleg akkor hiánypótlást (akár az akkori ügyvédhez címzetten) ezzel kapcsolatban?

De látatlanban ennél többet nem lehet erről nyilatkozni.

2011. júl. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy HA a haszonélvezet érvényesen fennálló (ezt kellene ugyebár kideríteni), és a bátyád azt fenn is szeretné tartani, akkor természetesen haszonélvezettel terhelten tudják csak megvenni a házat, és nem rakhatják ki a bátyádat. Ez esetben az adásvételi szerződésben ennek szerepelnie is kell.
2011. júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hiába kérdezed meg még 5x, akkor sem fogunk tudni segíteni.
2011. júl. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha van bármi legális nyoma annak, hogy a bátyád haszonélvező (pl. neki van róla egy szerződése) akkor az ő haszonélvezeti joga erősebb, mint a tulajdonjog. ha valaki meg is veszi a házat ha a bátyádnak úgy tartja úri kedve nem engedi be a tulajt.


ha nincs semmi papírja róla és bejegyezve sincs akkor neki NINCS haszonélvezeti joga...

2011. júl. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát ha jól gondolom,hogy az ügyvédek tartanak másolatot vagy valamit arról amit csináltak akkor megvan a szerződés.emiatt jovoheten el tudok menni az ugyvedhez viszont akik meg akarják venni a házat azok meg ma választ akarnak !
2011. júl. 26. 16:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Ügyvédnél természetesen kell lennie másolatnak. Érdemes viszont előre odatelefonálni, hogy keressék elő, mert lehet, hogy már elsüllyesztették a mélyre az aktát. :)


A vevőktől természetesen mindenképp kérdezd meg, hogy haszonélvezettel terhelten is kell-e nekik az ingatlan, ezzel ugyanis legyen tisztában, hogy lehet, nem fognak tudni beköltözni! Sajnos nem valószínű, hogy így is érdekli őket a dolog, de joguk van tudni a lehetőségről.


Ma arra nem fogsz tudni nekik válaszolni, hogy végül is van-e haszonélvezet, vagy nem, mivel - a leírtak alapján - úgy látom, hogy ennek megállapításához mindenképp jogászi segítségre lesz szükséged.

2011. júl. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!