Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldre költözés, melózás,...

Külföldre költözés, melózás, szinte 0 nyelvtudással?

Figyelt kérdés

Jövőre befejezem a sulit és a párommal azt tervezzük, hogy kimegyünk külföldre dolgozni, mert itt esélytelen az, hogy hitel nélkül valaha saját házunk legyen. Segítségünk van aki minket kijuttasson, de félek mert nem nagyon megy a nyelv!


Az angolt tanulom egy ideje, de a nyelvérzékem a béka segge alatt található meg. Elmakogni eltudok pár mondatot pl. magamról, vagy ha szeretnék valamit akkor nagyon nehezen meg tudom értetni magam, viszont ha nekem beszélnek angolul akkor eláshatom magam...


A párom németül tanult, kb. 5 éve, azóta nem igazán használta mert nem volt rá szüksége. Tehát neki sincs több tudása mint nekem.



Így neki merjünk vágni? Nagyon félek, hogy mi lesz velünk! Van olyan köztetek aki hozzánk hasonlóan nyelvtudás nélkül ment ki, de jól boldogult? Tapasztalatok?


Még azalatt az 1 év alatt amíg suliba járok tanulom a nyelvet tovább, hátha valami azért ragad rám!


Köszönöm ha valaki válaszol!


2011. júl. 28. 16:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én semmi nyelvtudással jöttem ki Angliába.Jóformán még köszöni sem tudtam angolul.(én anno annak idején oroszul tanultam,így az angol totál idegen volt)

Nem a semmibe jöttem ki,mert volt segítség a párom révén.Mire kijöttem már volt lakás ahol lehettem.

Lassan 1 éve élünk kint.A nyelvtudásom alap,mert bár kint élek,de nem igazán érintkezem angolokkal,az angol nyelvvel.(sehová nem járok el,és nincsen angol ismerős,barát) de még ma sem dolgozom.Sehová nem vettek fel,mert nincs megfelelő angol tudásom..

Nemrég próbálkoztam újra álláslehetőségekkel.De még most sem hívnak vissza,mert még mindig bajban vagyok a nyelvvel..

Ha újra kezdhetném soha nem jönnék ki nyelvtudás nélkül..Esélytelen...

2011. júl. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát ez nem túl biztató. Mi hajóra szeretnénk menni (ha sikerül), de nem tudom, hogy boldogulnánk. Ezek szerint sehogy... :(


Köszönöm a válaszodat!

2011. júl. 28. 16:39
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy az angolt nem lehet megtanulni. Világ egyik legegyszerűbb nyelve. Nem kell foglalkozni der-die-dasszal a szavak előtt, nem kell ezer féle ragozást, toldalékot megtanulni, mint a magyarban, csak bedobálni a szavakat a mondatokba, és úgy is jó lesz.


Csak nem az iskolában kell tanulni, hanem valami olyasmivel kombinálva, amit szeretsz, ami leköt, és meg akarod érteni. Én kiskoromban szinte mindent számítógépes játékokból tanultam meg, akkoriban voltak olyan jó kis kalandjátékok, aminek volt egy cselekménye, és sok szöveg benne. Odakészítettem a szótárt a gép elé, amit nem tudtam, kinéztem, és megjegyeztem. Aztán egy idő múlva már a szövegkörnyezetből is megértettem sok ismeretlen szó jelentését.


Persze ma már nem is nagyon készítenek ilyeneket, csak a lövöldözős marhaságokat, de nem igaz, hogy nem tudsz találni valamit, ami leköt. Mondjuk kedvenc könyved angol fordításban, szótárral. Vagy angol fórumokon beszélgetni, akármi. Szinte minden angolul van, ott a net.


A suliban tanított gyerekdalokból, meg hülye, életszerűtlen párbeszédekből mondjuk nem fogsz soha megtanulni angolul, az biztos, olyasmit kell keresned, ami érdekel.

2011. júl. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igazad van, megpróbálom ezeket amiket javasoltál, hátha így könnyebb lesz.


Köszönöm a segítséget.

2011. júl. 28. 17:02
 5/14 anonim válasza:
100%
Szia! En Gran Canarian vagyok 4 eve, spanyol-angol nyelvtudassal jottem ki es hamar talaltam munkat. De ismerek jonehany embert aki kijott nyelvtudas nelkul, es 2-3 honapon belul elfogyott a penzuk , nem talaltak munkat es hazamentek. Nyelvtudas nelkul szerintem kb eselytelen.... De 1 ev alatt siman megtanulhatsz angolul ha elmesz egy intenziv tanfolyamra. En 8 honap alatt csinaltam meg a spanyol kozepfokut es a 0-rol kezdtem! Sok sikert nektek!
2011. júl. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Itt van pl. kezdetnek ennek az oldalnak az (egyik) angol párja:


[link]


Pont az ottani üzlet és pénzügyek kategóriánál.


Ha a gyakorikérdések oldal érdekel, valszleg az is, és ki tudja, még külföldi ismerőst is szerezhetsz :)

2011. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek! :)
2011. júl. 28. 17:10
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia:)

Az én párom is úgy jött ki külföldre dolgozni,hogy nem tudott nyelvet,csak egy pici németet...pár hónap alatt,bárhol megérteti magát:)

És a lakást,munkát mindent magának keresett kint...nem volt segitsége sem!!Én is kijöttem,picit tudok angolul,nem sok helyre jutottam még el jelentkezni irodákba,tehát még nem dolgozom:S

De rajta vagyok az ügyön,csak nagyon külvárosi részen lakunk,és itt nincs semmi lehetőségem,ami lenne az pedig 30kmes körzetben,ahova nem tudok eljárni,mert nincs jogsim:SS

Ha van ismerettséged,akkor több esélyed van!!És sok ember van kint külföldön nulla nyelvtudással,és dolgozik!!Tudok ilyet is,nem is egyet!!Tehát fel a fejjel:)

2011. júl. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az is egy megoldás, hogy ha valóban akarod csinálni, akkor nekifekszel a nyelvnek és tanulod, tanulod, tanulod. Egy barátnőm például egész nyáron intenzív német tanfolyamra jár, napi 5 óra a suliban, meg még szinte ugyanannyi otthon. Két hónapja csinálja, és valami elképesztő, mennyit fejlődött.

No persze egyértelmű, sok munkát, időt és energiát fektetett bele. Talán ezt is meg lehetne próbálni, itt a nyár, gondolom, ráértek.

2011. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nekünk ugye a lakással meg a kajával nem lenne gond, mert ha sikerül hajón elhelyezkednünk ezek adottak, tehát költenünk ilyesmire nem kell, teljes ellátás van. A keresetünket egy az egyben el is tudnánk tenni. Csak hát a nyelv... :) De én most rá állok a dologra aztán majd meglátjuk mi lesz belőle.


Köszi Neked is a választ!

2011. júl. 28. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!