Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy behajtó cég milyen messzir...

Egy behajtó cég milyen messzire tud elmenni?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm nem tudta fizetni a lakásának a részleteit, ezt közölte a bankkal is.6 hónap nem fizetés után átadták egy behajtónak aki közölte ez még tavaly decemberben hogy semmi gond próbálja meg eladni a lakását és akkor megúszik több költséget. De az egyéb vagyontárgyakkal nem tőrödik hisz csak a házról van szó. Két autója volt az ismerősömnek. Az egyiket vissza adta egy másik banknak mivel azt sem tudta fizetni. De a másik autóját sem, így elkezdte hírdetni az autóját. Nekem tetszett az autó így megegyeztünk hogy én megveszem tőle. Elmentünk a bankba (cib lízing) hogy hitelátvállalással átveszem a kocsit.

A bankhoz elmentünk ketten, bevittem minden papírt. Befizettem egy szép kis önerőt. aláírtunk minden papírt. Onnantól kezdve a bankosok már engem szekáltak ha késtem akár egy nappal is a törlesztővel. Az átíráshoz szükséges törzskönyvet kb 6 héttel később küldték ki az okmányirodába onnan megkaptam a levelet hogy mehet átiratni. Időpontot további 2 héttel később kaptam, odamentem de amit kaptam papírt hiányos volt így egy papírral kevesebbem volt. újabb időpontkérés további 2 hét és már le is járt az autó eredetiségvizsgálati papírja. és már mácius végét is írtuk. Egyik nap felhívott a bankos hölgy hogy a szerződésünket megszakítják mivel akitől vettem az autót a bank kapott egy levelet a behajtótól hogy lefoglalja az autót. A hölgy azt mondta az önrészt vissza fizetik nekem. Oké és amiket idáig a herce hurca ügyben költöttem. a Havi törlesztők ami miatt engem zaklattak, és még mindíg nem tudtam átíratni az autót. Most akkor ne foglalkozzak ezzel és csináltassam meg újra az eredetvizsgálatot és irassam át a kocsit? Vagy ha nem akkor a banktól vissza követelhetem az eddig befizetett törlesztőket?

Várom mielőbb a segítő válaszokat.


2009. ápr. 8. 11:34
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!