Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom meg, hogy mi...

Honnan tudhatom meg, hogy mi az adószámom?

Figyelt kérdés
Ma voltam bent egy banknál és folyószámlát szerttem volna nyitni , de kellet volna hozzá az adószámom -amit egyébként nem értek, mert ez egy diákszámla lett volna , és nem dolgozok , na de mind1- azt mondták , hogy menjek be az APEH-ba és ott kérdezzem meg. A kérdésem az lenne , hogy tényleg ez az egy mód van rá , nem lehet telefonon vagy interneten lerendezni , és egy hozzátartozóm is meg tudná érdeklődni vagy csak én személyesen? Mikor a nő közölte velem , hogy kell hozzá ez is majdnem elröhögtem magam , eddig nem is tudtam , hogy van adószámom :D
2011. aug. 2. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
az adószámod az ami rajta van az adókártyádon!
2011. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Biztos, hogy adószámot kértek tőled? Nem adóazonosító jelet véletlenül? Előbbi igénylése kicsit bonyolult, és magánszemélyeknek nem is szokott rá szüksége lenni. Utóbbi igénylése viszont nem egy nagy was ist das, bemész az apehhoz (nav) és igényelsz egy adókártyát. Ezen lesz rajta egy adóazonosító jel, szerintem erre lesz neked szükséged. Mivel a postázás eltarthat egy ideig, ezért ha sürgős, akkor kérhetsz egy lapot, amire ráírják a számát, ugyanúgy hivatalos, mint az adókártya.
2011. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én adószámra emlékszem , de tök úgy kérték mintha nekem feltétlen kéne hogy legyen , azt se tudtam mi van...
2011. aug. 2. 13:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul emlékszel, vagy az ügyintéző fogalmazott pongyolául, neked semmi szükséged adószámra.

Adókártyára is tanköteles korodig nem nagyon van szükséged, kivéve ha diákmunkát akarsz vállalni. Az ügyintéző is ezért mondta úgy, hogy nem feltétlen van neked. Amennyire tudom adókártya nélkül is lehet számlát nyitni, legalábbis mikor én nyitottam a legelső számlámat, nem volt nálam a kártyám, ment nélküle is, később is lehet adatokat módosítani.

2011. aug. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet , hogy hülyén fogalmazott , én is csodálkoztam , de azt mondta , hogy anélkül nem megy :\
2011. aug. 2. 13:46
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha egy adószámot nem tud megkülönböztetni egy adóazonosító jeltől, akkor szerintem menj egy másik ügyintézőhöz :D
2011. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán kell hogy legyen nekem alapból valami adóval kapcsolatos azonosító számom? Mert én nem tudok róla...
2011. aug. 2. 15:32
 8/10 anonim válasza:
Adókártyád biztos van.Lányom 2 éves és neki van pedig nincs szüksége rá
2011. aug. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy van adókártyád. Sok ismerősömnek csak 18 éves korában lett, mikor egyetemre mentek, dolgozni kezdtek, nekem 12-13 körül, van olyan, akinek kb. születésekor megcsinálják.
2011. aug. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Így már értem...
2011. aug. 3. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!