Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom mennyi a...

Honnan tudhatom mennyi a csomag dija amit feladok? (vatera) (nyilván még mielőtt elvinném a postára. )

Figyelt kérdés
mert láttam sokaknál a vaterán,hogy megirják hogy xösszegbe fog kerülni,de azt honnan tudják előre?Az oké hogy talán van mérleg otthon,de nem valószinű hogy ugyanúgy már mint a postán.Hol tudnám megnézni hogy mennyibe kerül,vagy hogy van ez?Most reg.-tam,és fogalmam nincs hogy kezdjek neki.Leginkább ezt nem tudom,hogy mit mondjak,mennyi a postaköltség,csomag dij....valaki leirná nekem hogy működik?Köszönöm!
2011. márc. 25. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
posta.hu-n megnézed a csomag díjkalkulátort. Az árut meg nem kell hajszálpontosan lemérni, ha határeset, hogy melyik kategóriába kerül, akkor írj egy vagy-vagy-ot.
2011. márc. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.Megnéztem,volt egy olyan hogy csomag dijkalkulátor,gondolom ez az,de ott a tömegnél csak olyanok vannak,hogy 1-2-5-10kg...stb.Azért sok különbség van 2között.Ilyenkor hogy van?Ha pl 1,40kg,akkor azt mondom hogy vagy az 1kg vagy a 2kg ára?Nyilván azt választja amelyiknél kevesebbet fizet.
2011. márc. 25. 23:19
 3/7 A kérdező kommentje:
meg ahogy nézegettem,mindig 1050ft-ot dob ki,akármit jelölök be,vagy 10et kipróbáltam,mindnél 1050ft jött ki.
2011. márc. 25. 23:24
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Szia! 2 kg-ig levélként is elmegy a "csomag". Nézd meg azoknak az árait is. Ott a méret számít, tehát a becsomagolt cucc szélessége, magassága és hosszúsága együttesen nem lehet több, mint 90 cm, de a leghosszabb oldala max 60 cm lehet. A súlyhatár mint már írtam 2 kg. Jóval olcsóbb, mint ha csomagként adod fel. Még ajánlott levélként is! Célszerű úgy feladni, ezen ne spóroljon a kedves vevőd sem, meg Te sem neki, szóval simán ha csak lehet ne adj fel semmit, meg utánvétesen sem, mert az drága. A legjobb az ajánlott levél mert ott van bizonylatod, ami alapján lehet kerestetni, ha netalán nem érkezne meg a címzetthez. Ha több, mint 2 kg akkor pedig az általad említett csomagként feladás jöhet számításba.

Van egy jól kiszámolt díjszabás, a Teszveszesek csinálták, meg, végülis ugyanaz mint a posta.hu-n lévő díjkalkulátor, csak már ki vannak számolgatva az ajánlott és stb díjakkal a különböző kategóriák.

itt:

[link]

Remélem érthető voltam valamennyire. :)

Sok sikert az eladásokhoz!

Üdv:

31/N

2011. márc. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit, hogy inkább a nagyobb kategóriát írd ki, mert az tuti, hogy ha Te otthon 1,40-nek méred, az nem fog elmenni 1 kg-ként... Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen konyhai mérlegek amik otthon vannak nem annyira pontosak, vagy a postáé mér mindig többet, még ha nem is sokkal, de már jártam úgy, hogy 10 grammon múlott, hogy a nagyobb kategóriába esett egy levelem. :( (a postán úgy mérték....)

Előző voltam.

2011. márc. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm,aranyos vagy.Elég bonyolult igy elsőre ez a posta-csomag..hú,hát remélem belejövök,és nem rontok el semmit.Sok mindenről azt se tudom mit jelent.Azt mondták igen,hogy mindent csak ajánlottan adjak fel.A kisfiam kinőtt ruháit szeretném eladni,rengeteg van,remélem elboldogulok majd....nekem nem konyhai mérleg van,hanem rendes digitális,amin a gyereket is mértem,remélem nem lesz nagy eltérés.
2011. márc. 25. 23:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért dob ki mindig 1050 forintot, mert 0-tól 20 kg-ig 1050 Ft a csomagíj: [link] (mindegy, hogy 1,40, 2,20, vagy 12,50 kg)

A levélnél pedig a súlyhatárt írja: 50grammig, 100-ig, 250-ig. Ha 55 grammos, akkor is annyit fizetsz rá, mintha 95 grammos lenne. Itt nem kerekítenek, lefele/felfele, hanem ha meghaladja a súlyhatárt, már a következő díjkategóriába esik.

Ha 750 grammnál nehezebb (de 2 kgnál könnyebb) levelet adsz fel ajánlottan, annak a díja 960 Ft (nem elsőbbségivel)

A csomag is könyvelt küldemény, ott is van bizonylatod, hogy feladtad, az alapján is lehet kerestetni, ha esetleg nem érkezne meg a címzetthez.

2011. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!