Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a nagymama lenne gyesen a...

Ha a nagymama lenne gyesen a (tartósan beteg gyermek) lányommal, én mehetnék a majdani tesójával tgyásra, gyedre?

Figyelt kérdés

Nagymama nem dolgozik, gondolom hozzá kéne bejelenteni a lányomat és akkor a családi p. is az ő nevére menne.

Ezt így lehetne?

Muszály kitalálni valamit, mert minden fillér számít...sajnos.

Kéne egy kistesó a nagylányomnak, és már most forintra ki van számolva minden kiadás, és ha plusz kiadások lesznek (pelenka, tápszer stb), kevesebb fizetéssel, nem tudom, mi lesz.

Tudjátok, devizahitel és ráadásul lassan ránk dől a tető :(


2011. aug. 2. 15:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nagyszerű, akkor mondd vissza a nagyobbra járó gyest és a kicsire kérd a gyed-et
2011. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

15:51, igazad van, ebbe nem is gondoltam bele!

Dolgozok egyébként, másodállást már nem találok. Férjemnek kellene még egy állást találni, de örülünk, hogy 1 is van.

2011. aug. 2. 15:58
 13/18 anonim ***** válasza:
És ha kaphatnád ezt a havi 25000 forintot, akkor lehetne kistesó és tetőcsere?
2011. aug. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Egyébként meg a kicsi nem lenne akkora költség-szinte egy az egyben fedezi a családi pótlék, mi például még semmit nem vettünk neki, minden maradt a nagyról, akit viszont elhalmoztunk

Ha a tető is kibír egy-két évet, akkor inkább most szülnék és akkor két év múlva visszamehetnél dolgozni.

2011. aug. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha szülsz most még egyet, akkor 13 300 lesz a családi gyerekenként. ez ugye fedezi a pelenkát meg törlőkendőt. Gyes + családi (amíg tartós beteg) 62 250. De ha te dolgozol, akkor lehet kapnád a magasabb gyed-et nem?

Meg ha a mama ráér betud segíteni, és akár 1 éves korába a babának vissza tudsz menni ha engedik félállásba. Tény,hogy most kerülnek a gyerekek a legkevesebbe, amíg kicsik. Kivéve ha betegesek, mert iszonyat a gyógyszerárak. volt hogy havonta 10-15ezer volt a kettő gyógyszere, amikor minden betegséget hazahozott az oviból az első hónapban a nagyobb.

2011. aug. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A kiesett fizetést + újszülött miatti többletköltséget fedezné a gyes.

A tetőt azért írtam, mert költeni kell a házra, és nem csak a tetőre. De nem ártana minél előbb lecserélni / felújítani, sosem lehet tudni egy ilyen régi épületnél.

És ha most hitelt veszünk fel arra is..

2011. aug. 2. 16:10
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek,megtudtam, amit szerettem volna! :)
2011. aug. 2. 16:28
 18/18 anonim ***** válasza:

kérdező, úgy veszem észre, hogy te is beismered azt, hogy fontosabb lenen most a házra költeni. Egy gyerekkel is lehet ugyan olyan boldog a család mint kettővel.

Ennek az egynek adjatok meg mindent amit tudtok.

Mi nem állunk rosszul de nem tudni hogy a mai világban mit hoz a jövő, én még egy gyereket nem merek bevállalni, mert azt szeretném, ha ez az egy gyerekem ne nélkülözzön.

2011. aug. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!