Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nettó 110 ezerből ki lehet jönni?

Nettó 110 ezerből ki lehet jönni?

Figyelt kérdés

Egyedül laknék Bp.-en a kiskutyámmal. Ennyi pénzből fenn tudnék tartani egy lakást? Lakótársakat nem szeretnék, tehát szoba kizárva.

Azonban egy garzonlakás elég lenne nekem.


2011. aug. 4. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Kizárt...


A legolcsóbb kis gyk. egyszobás + főzőkuckós + zuhanyzós lakások is 30-35e + rezsi körül mennek, még a külvárosban is. Tehát havi 50-et (egész évre átlagolva) simán lehet rá számolni.

Vagyis maradna 60e forintod megélni.

A felnőtt BKV bérlet tizenvalahány ezer forint.


45.000 forint elég neked kajára, ruházkodásra meg úgy az életre?


Nyomorogni lehetne belőle, élni nemigazán...

2011. aug. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kijönni ki lehet, de az elsőnek igaza van az inkább nyomorgás! Ismerősöm a 8-kerben lakik ( a romás részén) egy kis lakásban. Bérleti díj +rezsi egy hónapban kb. 70 ezer neki. Tehát egy jobb környéken ennél magasabb az ár. Barátnőm jó környéken két albérlőtárssal fizet 50 körül.

Tehát,ha egyedül laksz, akkor kb. 30 max 40 ezred ha marad! És még ott a kutya! Kajálni biztos elfogsz min. 10 ezret havonta, akkor minden másra marad 20 ezer. Elég egy betegség, egy szülinap vagy bármi nemvárt kiadás és kész is!

2011. aug. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az kevés! Én 40+rezsit fizetek egy 28nm-es garzonra a XIV.kerületben. Alacsony a rezsim, mert minden egyedi mérős, de olyan 52-55 ezerbe kerül egy hónapban a rezsi+lakbér+tv+internet. 15 ezret költök szórakozásra, bkv-t olcsón megúszom, mert tudtam szerezni a régi sulimtól a diákomra érvényesítő matricát, így az kb. 4000 Huf, a bevásárlás olyan 25-35 ezer, a telefonszámlám olyan 4000 Huf. Hétvégi kirándulásokra elmegy még olyan 4-8000 Huf.


110 arra elég, hogy ne halj éhen. Többre nem.

2011. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

És akkor mennyi az az összeg szerintetek, amiből már normálisan ki lehetne jönni?


Amúgy kaján kívül csak 1-2 kozmetikai cuccra költök. Bulizni nem járok, nem dohányzom, nem iszok, de persze bkv bérlet kellene, meg néha egy-egy cipő, ruha stb.

2011. aug. 4. 20:30
 5/9 tetro ***** válasza:
én a hugommal lakok. a lakás rezsivel kb 120e Ft/hónap. kajára kb 40-50ezret költök havonta, de ebbe nincs beleszámolva, ha étteremben eszünk, ami a munka miatt velem sokszor előfordul. ezenkívül kap mondjuk a hugom tőlem 40-50 ft-ot havonta, is sosincs pénze. ergo olyan 120-ból jön ki ő egy hónapra, igaz normális lakásban élünk, jó helyen, és az ételen sem gondolkozunk, hogy mit vegyünk, de neki nem is elég ennyi :D
2011. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tetro ***** válasza:
szerintem az egyedül lakás hülyeség. egy normális garzon minimum 50ezer Pesten + rezsi. egy két szobás normális lakás viszont 70 körül ki jön, és a rezsije sem a duplája lesz ha ketten lakjátok. ráadásul az összes többi tered is nagyobb lesz. konyha, fürdő stb... legalább egy huszassal olcsóbban jönnél ki. ráadásul ha a belvárosba költözöl, akkor egyszerűen nem kell bkv bérlet. bicikli meg séta. ha meg nagyon muszáj akkor potyázás. kövezzetek meg, de két megállót ha megyek a villamossal két perce alatt, arra nagyon nem tartom reálisnak a 330 Ft-ot. ha nem veszel bérletet, akkor meg havi 60eból ki lehet jönni. szűken. de ha ketten vagytok főzhettek is együtt. azon sokat lehet spórolni.
2011. aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ha lenne pasim, akkor egyértelműen vele költöznék össze, de jelenleg nincs.

A barátnőim pedig vagy otthon élnek és nem szeretnének még elköltözni vagy a barátjukkal, tehát ők sem jöhetnek szóba.

Idegenekkel pedig nem szeretnék összeköltözni. Nem tudnám otthon érezni magamat és hát nem vagyok egy nagyon alkalmazkodó típusú ember. Tudom, elég nehéz eset vagyok, de nem tudok ezzel mit csinálni.


Egyelőre anyámmal élek kettesben egy nagy házban. Sokat vagyok egyedül, de így nem az igazi.


Azt hiszem megpróbálok egy másik munka után nézni vagy elvállalni egy másik műszakot is. Úgy már szerintem kijönnék.


Köszi a válaszokat!

2011. aug. 4. 20:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is nettó 110-et keresek + a cég megveszi a bérletet és ad 13 e Ft kajajegyet. Hárman bérlünk egy lakást barátnőimmel, és így szűken, de ki tudok jönni és egy-két buli is belefér (ja és nekem macskám van, rá kb. havi 10 ezret költök).

Egyedül nem fogsz kijönni!

2011. aug. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha kinyitom az ajtót akkor kijöhetsz :)
2011. aug. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!